Historyczna chwila dla Stogów - rusza kolejny etap remontu torowiska

Wstrzymanie ruchu tramwajowego od Stogów Pasanilu do Stogów Plaży od najbliższej soboty, 08.09.2018 r. staje się faktem. To długo oczekiwana, ważna chwila nie tylko dla mieszkańców Stogów, ale i całego Gdańska oraz ruchu turystycznego. Rozpoczyna się jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, która ucywilizuje stan torowiska w tej nadmorskiej dzielnicy, umożliwiając jej skomunikowanie z resztą miasta nowoczesnymi, niskopodłogowymi tramwajami. O samej inwestycji przeczytasz tu.

Pierwszy etap demontażu starego torowiska będzie obejmował tylko odcinek od Stogów Pasanilu do Stogów Plaży, co oznacza, że tramwaje nadal będą mogły dojeżdżać do pętli Stogi Pasanil. Wejście ekip remontowych na pozostałe odcinki torowiska ze Stogów do Przeróbki nastąpi w terminie póżniejszym.

Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska od soboty, 08.09.2018 r.?

TRAMWAJE

Linie 3 i 8: trasy wszystkich kursów zostaną skrócone do pętli Stogi Pasanil wg nowych rozkładów jazdy.

AUTOBUSY

Między Stogami Pasanilem a Stogami Plażą będą kursować autobusy linii 158 (258), których trasa z dotychczasowej pętli Stogi Zimna zostanie wydłużona aż do plaży.

Dodatkowo, w godzinach mniejszej częstotliwości funkcjonowania linii 158 (258), zostanie uruchomiona linia zastępcza T8 na trasie: Stogi Zimna – Stryjewskiego – Nowotna – Stogi Plaża.

Uwaga: przystanek „Zimna” [1052], wspólny z tramwajowym, będzie miejscem przesiadek z tramwajów na autobusy linii T8. Celem umożliwienia łatwego i komfortowego dojazdu, autobusy będą czekać na dojeżdżające do przystanku tramwaje do 3 minut – to maksymalne dozwolone opóżnienie odjazdu z przystanku „Zimna”.


BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeżdzie zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 3, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusami linii 158 (258) lub T8 do pętli Stogi Plaża