Korekty godzin odjazdów linii autobusowych 122 i N8, zmiany taborowe na liniach 189 i 607

Dobre informacje dla pasażerów – korekty godzin odjazdów, celem ułatwienia przesiadek oraz większe autobusy na wybranych liniach. Część zmian wejdzie w życie już jutro, 25.07.2020 r.

Od soboty, 01.08.2020 r., na wnioski pasażerów, by umożliwić dogodniejsze przesiadki, zostaną wprowadzone korekty rozkładów jazdy wybranych linii autobusowych.

  • Linia 122

Pierwszy kurs, wykonywany w dni powszednie z przystanku „Galeria Bałtycka” 03 [1636] do Sopotu, zostanie opóźniony z 5:02 na 5:07, by umożliwić pasażerom przesiadki z linii nocnej N2.

  • Linia N8

Autobusy odjadą z przystanku „Górki Zachodnie” 01 [139] o 2 minuty szybciej – dotyczy to wszystkich kursów. Umożliwi to pasażerom dogodne przesiadki na inne linii. W przypadku kursów wykonywanych nad ranem, pasażerowie będą mogli wygodnie przesiąść się na tramwaj linii 9

Przypominamy, że już od soboty, 25.07.2020 r. obowiązywać będą zmiany taborowe na wybranych liniach autobusowych:

  • Linia 189

W soboty większość kursów linii 189 obsługiwana będzie autobusami przegubowymi.

  • Linia sezonowa 607

Kursy realizowane w soboty, niedziele i święta, ze względu na duży popyt, obsługiwane będą taborem przegubowym. Przypominamy, że sezonowa linia autobusowa 607, realizująca kursy z Pruszcza Gdańskiego do Sobieszewa, to realizacja jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Pruszcz Gdański. Autobusy jeżdżą przez całe wakacje, w piątki, soboty i niedziele, z częstotliwością co dwie godziny.

Zachęcamy do podróżowania komunikacją miejską w kierunku gdańskich plaż. W tym sezonie uruchomiliśmy specjalną linię tramwajową 68, która w weekendy umożliwia dojazd mieszkańcom Górnego Tarasu do plaży Stogi. Zwiększyliśmy również częstotliwość na linii tramwajowej 8, łączącej Jelitkowo ze Stogami. Więcej o tegorocznej letniej ofercie komunikacyjnej na naszej stronie internetowej (czytaj tu).