- zamknięty zostanie pas ruchu ul. Piastowskiej w kierunku al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Poznańskiej,
- odcinek ul. Piastowskiej od ul. Poznańskiej do ul. Chłopskiej będzie otwarty jednokierunkowo – do Jelitkowa,
- przystanek „Poznańska” 01 na czas zmienionej organizacji ruchu zostanie przeniesiony na ul. Poznańską, przed skrzyżowanie z ul. Piastowską i stanie się przystankiem „stałym”.
Szczegółowe zmiany:
Linia 117
W kierunku Jelitkowa / Sopotu „Hestii”
Od przystanku „Oliwa Pętla Tramwajowa” 08 do przystanku „Piastowska” 03 autobusy będą kursować ulicami: Rybińskiego – Grunwaldzką – Piastowską – Droszyńskiego – Krzywoustego - Poznańską i Piastowską. Obowiązuje obsługa wszystkich przystanków na trasie, tj. „Oliwa PKP” 03 i „Poznańska” 01.
W kierunku Sopotu (Przylesia)
Od przystanku „Tysiąclecia” 02 do przystanku „Oliwa Pętla Tramwajowa” 06 obowiązywać będzie trasa ulicami: Piastowską – Chłopską - Bora-Komorowskiego – Droszyńskiego – Piastowską – Grunwaldzką - Rybińskiego.
Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie objazdu, tj. „Piastowska” 06, „Czerwony Dwór” 04, „Bora-Komorowskiego” 04, „Beniowskiego” 01 i „Oliwa PKP” 01.
Linia 143
W kierunku Sopotu „Sanatorium Leśnik”
Od przystanku „Oliwa PKP” 03” do przystanku „Piastowska” 03 autobusy będą jeździć ulicami: Krzywoustego - Poznańską - Piastowską. Obowiązuje obsługa wszystkich przystanków na trasie, tj. „Oliwa PKP” 03” i „Poznańska” 01.
W kierunku Oliwy
Od przystanku „Tysiąclecia” 02 do przystanku „Oliwa PKP” 04 obowiązywać będzie trasa ulicami: Piastowską – Chłopską - Bora-Komorowskiego - Droszyńskiego. Autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu, tj. „Piastowska” 06, „Czerwony Dwór” 04, „Bora-Komorowskiego” 04, „Beniowskiego” 01 (n/ż) i „Oliwa PKP” 01.
Linia N4
W kierunku Jelitkowa
Od przystanku „Oliwa Pętla Tramwajowa” 08 do przystanku „Piastowska” 03 autobusy pojadą ulicami: Rybińskiego – Grunwaldzką – Piastowską – Droszyńskiego – Krzywoustego - Poznańską i Piastowską. Obowiązuje obsługa wszystkich przystanków na trasie, tj. „Oliwa PKP” 03 i „Poznańska” 01 jako warunkowych – „na żądanie”.
W kierunku Jaworzniaków
Od przystanku „Tysiąclecia” 02 do przystanku „Oliwa Pętla Tramwajowa” 06 autobusy kursować będą trasą ulicami: Piastowską – Chłopską - Bora-Komorowskiego – Droszyńskiego – Piastowską – Grunwaldzką - Rybińskiego. Obowiązuje obsługa wszystkich przystanków na trasie objazdu, tj. „Piastowska” 06, „Czerwony Dwór” 04, „Bora-Komorowskiego” 04, „Beniowskiego” 01 (n/ż) i „Oliwa PKP” 01 jako warunkowych – „na żądanie”.