Linie 3, 148, N2 i N6: zmiany w związku z remontem wiaduktu na granicy Brzeźna i Nowego Portu

Od pierwszych porannych kursów w środę 28.09.2022 r. autobusy linii 148 będą kursować na skróconej trasie. Jest to związane z remontem wiaduktu nad torami kolejowymi na granicy Brzeźna i Nowego Portu.

Zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Krasickiego (na odcinku od ul. Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia i ul. Oliwską). Tramwaje będą jeździły bez zakłóceń. Zmiany na liniach nocnych N2 i N6 zaczną obowiązywać od nocy ze środy na czwartek (28/29.09.2022 r.).

Linia 3

Trasa linii tramwajowej 3 zostanie całodziennie wydłużona z Brzeźna do Nowego Portu. Wspólnie z linią 5 tramwaje między Nowym Portem i Brzeźnem będą kursować średnio co 6-7 minut w godzinach szczytu, co 10 minut w godzinach poza szczytem, w soboty i niedziele oraz co 15 minut wieczorem.

Linia 148

Autobusy będą jeździć w relacji skróconej: Żabianka SKM - Przymorze - ... – al. Hallera – ul. Dworska – ul. PCK. Przystankiem końcowym i początkowym będzie przystanek „PCK”. Autobusy tej linii nie będą obsługiwać odcinka Brzeźno Dom Zdrojowy – ul. Krasickiego – ul. Wyzwolenia - Nowy Port.

Mieszkańcy Nowego Portu i centralnej części Brzeźna będą mogli skorzystać z tramwajów linii 3 i 5, aby dojechać do skrzyżowania al. Hallera/ul. Czarny Dwór i przesiąść się na linię 148 w kierunku Żabianki.

Linie N2 i N6

Od nocy ze środy na czwartek (28/29.09.2022 r.) między Nowym Portem a Brzeźnem autobusy będą kursować w obu kierunkach trasą objazdową: ... - Nowy Port – ul. Marynarki Polskiej - al. Płażyńskiego – ul. Gdańska – ul. PCK – al. Hallera - ..., bez obsługi odcinka Wyzwolenia - Krasickiego - Brzeźno Dom Zdrojowy.

UWAGA!!!

Podczas tymczasowej organizacji ruchu bilet telefoniczny skasowany na linii tramwajowej 3 lub 5 obowiązywał będzie w autobusach linii 148 i odwrotnie.

POBIERZ KOMUNIKAT GŁOSOWY

WIĘCEJ O REMONCIE WIADUKTU NA UL. KRASICKIEGO