Od poniedziałku, 18.05.2020 r., więcej pasażerów w autobusach i tramwajach

Od poniedziałku,18.05.2020 r., więcej pasażerów będzie mogło jednocześnie skorzystać z autobusów i tramwajów. Wejdą w życie nowe rządowe limity przewozu osób w komunikacji miejskiej
Limity przewozu pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, zgodne z wytycznymi rządu, obowiązujące od 18.05.2020 r.
Limity przewozu pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, zgodne z wytycznymi rządu, obowiązujące od 18.05.2020 r.
 

Zgodnie z nowymi wytycznymi, maksymalna liczba osób w pojeździe nie może przekroczyć 30 % ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących, przy czym zajęta może być jedynie połowa miejsc siedzących. W związku z tym nadal będzie obowiązywał zakaz zajmowania oznaczonych miejsc siedzących. Na przykład: jeśli w danym pojeździe komunikacji miejskiej jest 40 miejsc siedzących i 100 stojących (czyli w sumie 140), to jednocześnie mogą nim jechać 42 osoby. 20 miejsc siedzących może być zajętych.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku nadal będzie monitorował liczbę pasażerów w autobusach i tramwajach. Wybrane kursy będą realizowane dwoma pojazdami jednocześnie (szczegóły w tym komunikacie na naszej stronie). Na drzwiach autobusów i tramwajów pojawi się informacja, ile osób może wsiąść do danego typu pojazdu. O nowych zasadach będzie przypominał także specjalny komunikat głosowy emitowany podczas jazdy przez kierowcę lub motorniczego.

ZTM w Gdańsku prosi o zachowanie bezpiecznej odległości od współpasażerów. Przypomina też o obowiązku zasłaniania ust i nosa.