Rusza faza testów Open Payment System - od środy, 03.10.2018 r. na wybranych liniach autobusowych w Gdańsku zapłata za przejazd możliwa będzie zbliżeniową kartą płatniczą

W środę, 03.10.2018 r. o godz. 12:00 rozpocznie się faza trwających 12 miesięcy testów Open Payment System – innowacyjnego systemu płatności za przejazd komunikacją miejską, opracowanego przez spółkę Mennica Polska. W 15 pojazdach obsługujących trasy linii autobusowych 110 i 210 zamontowano 23 urządzenia mobilne, umożliwiające zakup biletów jednorazowych, pełnopłatnych i ulgowych, przy pomocy zbliżeniowej karty płatniczej.

W Polsce 80% transakcji wykonywanych kartą płatniczą to płatności zbliżeniowe – od teraz będzie można również w ten sposób zapłacić za przejazd na liniach 110 i 210. Linie te zostały wybrane do testów nie tylko dlatego, że obsługują ruch pasażerów do i z Portu Lotniczego – są to przede wszystkim linie przekrojowe, obsługujące ogromny obszar miasta i wiele dzielnic, m.in. Orunię Dolną, Śródmieście, Wrzeszcz, Piecki Migowo, Matarnię czy Osową. Dlatego też umożliwiają ogromnej liczbie mieszkańców zapoznanie się z systemem i nowym sposobem płatności.

Do zapoznania się z kwestiami bezpieczeństwa dokonywanych kartą zbliżeniową transakcji, kontrolą biletową, jak też o szczegółach działania Open Payment System, zapraszamy tu.