Zmiana tras linii 106, 111, N9 i N11 w rejonie ul. Długie Ogrody i na Dolnym Mieście

Od czwartku, 18.07.2019 r., od pierwszych porannych kursów nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii 106, 111, N9 i N11.

• Linie 106, 111, N9, N11:

- w kierunku Dworca Głównego/Jana z Kolna, od przystanku „Akademia Muzyczna” będzie obowiązywał objazd – na wprost, przez Podwale Przedmiejskie, z obsługą wszystkich przystanków na trasie objazdu,
- w kierunku przeciwnym trasy nie ulegają zmianie.

• Linia 911:

- w celu zapewnienia odpowiedniej obsługi komunikacyjnej Dolnego Miasta, zostanie uruchomiona tymczasowa linia autobusowa na trasie: Jana z Kolna – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Podwale Przedmiejskie – Łąkowa – Śluza – Kamienna Grobla – Toruńska – Rzeżnicka – Podwale Przedmiejskie – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Wały Piastowskie – Jana z Kolna (zobacz schemat).

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeżdzie zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Na przykład, pasażer podróżujący w kierunku Dworca Głównego, który skasował bilet na jeden przejazd w autobusie linii 111 i zawsze jechał tą linią na ul. Toruńską na Dolnym Mieście, może kontynuować podróż na tym samym bilecie linią tymczasową 911. Ta sama zasada obowiązuje dla linii 106 w relacji z Westerplatte do Dworca Głównego.

Informacja o przywróceniu pierwotnej organizacji ruchu zostanie podana komunikatem odrębnym.