Kolejna aplikacja umożliwia zakup biletu okresowego

Dodano: 12.11.2021 r.
Po Jestem z Gdańska i mPay, także w aplikacji Jakdojade można kupić bilety okresowe w sieci ZTM w Gdańsku. Do tej pory w aplikacji tej możliwy był zakup jedynie biletów jednorazowych.
1200x628_jakdojade_bilety_gdansk

Jakdojade umożliwia sprawdzanie połączeń, planowanie podróży, nabywanie biletów jednorazowych MZKZG oraz biletów SKM. Z początkiem listopada uruchomiono dodatkową funkcję - zakup biletów długookresowych na terenie Trójmiasta.

- To naturalna konsekwencja strategii rozwoju aplikacji i ostatni punkt naszego planu, który zamienia Jakdojade w kompleksową i w pełni kompletną aplikację do podróżowania komunikacją miejską na terenie Trójmiasta - zaznacza Bartosz Burek, prezes zarządu spółki CITY-NAV – twórcy wyszukiwarki.

W ciągu ostatniego roku w aplikacji Jakdojadę uruchomiona została sprzedaż biletów SKM oraz funkcja real-time w Gdańsku. Dzięki temu pasażerowie mogą sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się autobus lub tramwaj i jakie będzie ewentualne opóźnienie.

Jak kupić bilet okresowy w aplikacji Jakdojade?

Kupując bilet okresowy, postępuje się podobnie jak w przypadku biletów jednorazowych. W pierwszej kolejności należy wejść w zakładkę “Bilety”, zalogować się i wybrać metodę płatności. Kolejnym krokiem jest wybór regionu oraz rodzaju biletu. W przypadku biletów okresowych, istnieje możliwość wskazania, od jakiego dnia bilet ma obowiązywać. Pozwala to na dokonanie zakupu z wyprzedzeniem i odłożenie w czasie okresu aktywności biletu. Aplikacja prosi również o podanie numeru telefonu, niezbędnego w celu rozpatrzenia ewentualnych reklamacji oraz dokumentu identyfikacyjnego, wymaganego podczas kontroli biletu. Takim dokumentem może być: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna bądź sam PESEL. Po uzupełnieniu danych, użytkownik zostaje przeniesiony do płatności, której może dokonać poprzez wirtualny portfel lub BLIK. Po opłaceniu zamówienia, bilet zapisuje się w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy jedynie okazać wygenerowany kod QR biletu oraz wskazany wcześniej dokument tożsamości.

W pierwszej kolejności bilety okresowe można zakupić za pośrednictwem telefonów z systemem operacyjnym Android. Wkrótce  taką możliwość będą mieli również użytkownicy systemu iOS.

O aplikacji

Jakkdojade to pierwszy w Polsce serwis internetowy i aplikacja mobilna służąca do kompleksowego planowania podróży komunikacją miejską. Aplikacja dostępna jest w ponad 40 miastach, oferuje rozbudowaną wyszukiwarkę połączeń oraz rozkłady jazdy linii tramwajowych, autobusowych, metra i kolei miejskich.

Przypomnijmy, że bilety okresowe w sieci ZTM w Gdańsku od ponad miesiąca można także kupować w aplikacji mPay