Kup bilet online, oszczędzaj czas i pieniądze

Autor: Zygmunt Gołąb
Dodano: 31.07.2020 r.
Masz smartfon lub tablet z dostępem do Internetu? Kup bilet na gdańską komunikacje miejską online! Wystarczy pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym aplikację, która umożliwi zakup biletu w każdej sytuacji.
Kup bilet online 01


Bilety gdańskiej komunikacji miejskiej można kupić na wiele sposobów: w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM w Gdańsku, w biletomatach (ponad 100 urządzeń usytuowanych na przystankach, z których korzysta najwięcej pasażerów), w placówkach handlowych, które sprzedają bilety ZTM w Gdańsku, u kierujących pojazdami w wybranych autobusach (w formie karnetu, składającego się z trzech biletów) lub za pomocą aplikacji w urządzeniu mobilnym. Do tej ostatniej formy zakupu szczególnie zachęcamy zarówno mieszkańców Grodu Neptuna, jak i turystów.

Korzyści płynące z zakupu biletu przez telefon to:

  • szybkość i łatwość zakupu,
  • możliwość zakupu dowolnego biletu na przejazd w każdej chwili,
  • możliwość tańszego zakupu biletu jednoprzejazdowego: pełnopłatny bilet na autobus/tramwaj zamiast 3,80 zł, kosztuje w aplikacji 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł zamiast 1,90 zł).

Które aplikacje do zakupu biletów?

Zakup biletów komunikacji miejskiej w Gdańsku jest możliwy przy użyciu aplikacji: GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash, zbiletem (linki prowadzą do strony MZKZG z aplikacjami do pobrania, a w przypadku jakdojade.pl do instrukcji zakupu biletu). Każdy, kto ma smartfon albo tablet z dostępem do Internetu może pobrać i zainstalować daną aplikację, by móc w każdej chwili kupić bilet na autobus lub tramwaj. Aplikacje umożliwiają szybki, bezpieczny i łatwy zakup nie tylko jednoprzejazdowego czy jednogodzinnego metropolitalnego biletu ważnego w sieci ZTM, ale również zakup innych biletów metropolitalnych: 24- i jak i 72-godzinnych (więcej o ofercie biletów metropolitalnych czytaj tu).

Jak kupić bilet w aplikacji?

Wszystkie aplikacje mają własne instrukcje jak z nich korzystać. Ogólne zasady zakupu biletów prezentujemy poniżej:

  1. najpierw należy na swoje urządzenie mobilne pobrać jedną z aplikacji (GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash, zbiletem),
  2. potem wymagana jest rejestracja w aplikacji (każda z nich prowadzi krok po kroku przez ten etap),
  3. po rejestracji czas na doładowanie konta środkami finansowymi lub podpięcie karty płatniczej, z której ściągana będzie należność,
  4. następnie trzeba przejść do zakupu: wybrać miasto, ewentualnie wskazać też nr pojazdu lub linii oraz rodzaj biletu,
  5. po wybraniu biletu należy potwierdzić zakup,
  6. otrzymanie potwierdzenia transakcji jest równoznaczne ze skasowaniem biletu,  
  7. okazujemy go do kontroli wyłącznie na urządzeniu mobilnym, na które pobrana została aplikacja.

- Zachęcamy zarówno mieszkańców Gdańska, jak też osoby odwiedzające nasze miasto, do zakupu biletów przy użyciu urządzeń mobilnych – mówi Sebastian Zomkowski, Dyrektor ZTM w Gdańsku. – Coraz więcej osób korzysta z różnych aplikacji na co dzień. A dzięki tym, które pozwalają kupić bilet komunikacji miejskiej, nie trzeba szukać biletomatu lub kiosku. Nie jest potrzebna gotówka ani karta płatnicza, wystarczy mieć smartfon. W przypadku biletu na jeden przejazd można też zaoszczędzić pieniądze. Zachęcam do wypróbowania tej możliwości i korzystania z niej  – dodaje Dyrektor ZTM.

Kup bilet online 02
 
UWAGA! Karnety biletowe są sprzedawane przez kierowców tylko na liniach autobusowych, obsługujących połączenia międzygminne: 107, 117, 122, 126, 132, 143, 156, 171, 174, 200, 205, 207, 232, 255, 256, 607, N5 (nie dotyczy linii: 112, 186, 213, N9). Jeden karnet w cenie 12 zł (pełnopłatny) lub 6 zł (ulgowy) składa się z dwóch biletów jednoprzejazdowych oraz jednego biletu godzinnego.