Podziwiaj Gdańsk z okien historycznych tramwajów i autobusów

Dodano: 17.06.2024 r.
Kolejne linie sezonowe w Gdańsku na wakacje. Część z nich obsłużą zabytkowe pojazdy.

Od soboty 22.06.2024 r. uruchomione zostaną kolejne linie sezonowe, dwie autobusowe: 607 (na trasie Pruszcz Gdański – Sobieszewo) i 612 (rowerowa na trasie Śródmieście SKM – Sobieszewo) oraz trzy tramwajowe: 60 (z Oliwy do Śródmieścia SKM, obsługiwana tramwajami historycznymi), 63 (Ujeścisko – Brzeźno przez Piecki-Migowo, Siedlce i Śródmieście) oraz 68 (z Łostowic Świętokrzyskiej przez Chełm do plaży na Stogach). Będą też zmiany na już funkcjonujących liniach sezonowych.
Szczegółowe informacje:
 
Autobusy
 
Linia 606
Linia funkcjonująca na trasie Wały Piastowskie - Westerplatte. Autobus będzie obsługiwał w obu kierunkach przystanek „Pokładowa” (n/ż), z którego można dojść do Twierdzy Wisłoujście. W weekendy niektóre kursy obsługiwane będą zabytkowymi autobusami Ikarus 260 i Mercedes-Benz O405N. 
Linia 607
Uruchomiona zostanie na trasie Pruszcz Gdański - Sobieszewo.
Linia 612
Przystosowany do przewozu rowerów autobus z przyczepą będzie kursował na trasie Śródmieście SKM – Sobieszewo.
Linia 622 (trasa Oliwa – Oliwa ZOO)
W dni powszednie wydłużone zostaną godziny kursowania. Wzorem poprzednich lat, w weekendy niektóre kursy obsługiwane będą zabytkowymi autobusami Ikarus 260 i Mercedes-Benz O405N.
Linia 658
Linia będzie działała we wszystkie dni tygodnia. Autobus przystosowany do przewozu rowerów będzie kursował na trasie Polsat Plus Arena Gdańsk - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu.
Tramwaje
Linie sezonowe zostaną uruchomione w soboty, niedziele i święta - do 01.09.2024 r. włącznie.
Linia 60
Historyczne tramwaje Konstal 102Na i 105N pojadą na trasie Oliwa – Zaspa – Jana z Kolna – Dworzec Główny – Hucisko – Węzeł Groddecka – Śródmieście SKM.
Linia 63
Będzie funkcjonowała na trasie Ujeścisko – Migowo – Siedlce – Hucisko – Dworzec Główny – Jana z Kolna – Kliniczna – al. Hallera – al. Płażyńskiego – Gdańska – Brzeźno Dom Zdrojowy.
Linia 68
Tramwaje będą kursowały na trasie Łostowice Świętokrzyska – Śródmieście SKM – Stogi Plaża.
 
Przypominamy: na wszystkich liniach sezonowych obowiązuje taryfa zwykła, a przewóz rowerów jest bezpłatny.
 
Informacja o tym czy dany pojazd jest przystosowany do przewozu rowerów dostępna jest m.in. na mapa.ztm.gda.pl/ oraz na elektronicznych tablicach Systemu Informacji Pasażerskiej na przystankach.