Linie 158 i 258: w związku z robotami drogowymi autobusy nie dojadą do pętli „Stogi Plaża”

W związku z pilną potrzebą przeprowadzenia robót drogowych na Stogach, od czwartku 10.09.2020 r. do odwołania, autobusy linii 158 i 258 jeździć będą skróconymi trasami.

Autobusy nie dojadą do pętli „Stogi Plaża”. Ostatnim przystankiem na trasie będzie przystanek „Stogi Skiby” 01 [9940]. Z tego też przystanku autobusy będą zaczynać kursy w kierunku Wrzeszcza. Godziny odjazdów będą zbliżone do obecnych. Pasażerowie jadący w kierunku pętli powinni przesiąść się na tramwaj linii 8 lub 9 na przystanku „Lessowa” 02 [2125].

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w autobusie linii 158 czy 258, może kontynuować podróż na tym samym bilecie linią tramwajową 8 lub 9 w kierunku pętli „Stogi Plaża”.