Rowerem, pociągiem, pieszo…Gdańskie Badania Ruchu 2022

Dodano: 05.04.2022 r.
Do pracy, szkoły, na zakupy, rano czy po południu, tramwajem, autobusem, a może rowerem – jak podróżują mieszkańcy Gdańska? 05.04.2022 r. ruszyły Gdańskie Badania Ruchu 2022.
badania ruchu1
  • Te dane odpowiedzą nam na pytania, dlaczego ludzie się przemieszczają i jaki środek transportu do tego wykorzystują. To jest ważny element związany z tworzeniem Gdańskiej Strategii 2030. Chcemy budować taki model transportu, który będzie modelem zrównoważonym i pozwoli wykorzystać wszystkie środki transportu – mówił na konferencji prasowej Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju. Badania składać się będą m.in. z:
  • wywiadów w gospodarstwach domowych,
  • ankiet na dworcach, stacjach kolejowych i węzłach integracyjnych,
  • pomiarów natężenia ruchu kołowego i rowerowego,
  • liczenia pasażerów w środkach transportu zbiorowego,
  • badań ruchu pojazdów ciężarowych oraz ruchu tranzytowego.

Badania przeprowadzane będą nie tylko na terenie Gdańska, ale także miasta i gminy Pruszcz Gdański, miasta i gminy Żukowo oraz gminy Kolbudy. Ostatnie tego typu analizy, na zlecenie Biura Rozwoju Gdańska, prowadzone były w roku 2016. Miasto, chcąc rozwijać system transportowy, musi przeprowadzić analizy i symulacje jego rozwoju – diagnoza stanu aktualnego pozwala na opracowanie prognoz i określenie, jak mieszkańcy będą podróżowali za 5, 10, 15 lat i co będzie wpływało na podejmowanie przez nich takich, a nie innych decyzji transportowych.

Więcej o Gdańskich Badaniach Ruchu  2022 czytaj TUTAJ

badania ruchu2