Mikołajkowe tramwaje

Dodano: 05.12.2023 r.
Biało od śniegu w Gdańsku, w policzki lekko szczypie mróz, a na przystanek podjeżdża zabytkowy tramwaj prowadzony przez świętego Mikołaja!
mikołajkowy tramwaj fot.D.Paszliński

zdjęcie archiwalne, fot. D.Paszliński/gdansk.pl

To przepis na wyjątkowe Mikołajki. W środę 6 grudnia po Gdańsku będzie jeździł Mikołajowy Tramwaj z zabytkowej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów. To już wieloletnia tradycja Miasta. Specjalnym tramwajem „wjeżdżamy” w okres świąteczno – noworoczny.  W tym roku mikołajkową atrakcją będzie specjalnie przystrojony tramwaj z dzieciństwa wielu naszych pasażerów, czyli Konstal 105N. Tramwaj będzie jeździł między godziną 13:00 a 18.30 na trasie Brzeźno Dom Zdrowy  – Siedlce ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY.  Na pasażerów będą czekały niespodzianki. A co ważne, przejazd prowadzonym przez Mikołaja pojazdem jest bezpłatny. Nawet dla tych, którzy zasłużyli na rózgę. W świąteczny nastrój tramwaj wprowadzał będzie gdańszczan także w okresie świąteczno-noworocznym.

W środę 6 grudnia GAiT uruchamia także specjalną linie tramwajową „Zrób prezent – Podziel się sobą”. Linia będzie obsługiwana tramwajem Pesa 120 NaG na trasie Strzyża PKM – Siedlce. Każdy kto wsiądzie do tego tramwaju będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie DKMS. Wolontariusze rozdawać będą oświadczenia woli w sprawie oddania organów do transplantacji. Ratownicy medyczni pokażą jak udzielać pierwszej pomocy. A studenci medycyny zbadają poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. W tramwaju będzie można oczywiście spotkać Mikołaja. Pasażerowie mogą liczyć na upominki. Akcja trwać będzie od 16:40 do 19:30 ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY Organizowana jest już po raz siódmy przez Fundację z Pompą – Pomóż Dzieciom Białaczką, Fundację imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

tramwaj podziel się

zdjęcie archiwalne, fot.G.Mehring/gdansk.pl