Od soboty pełen przejazd przez Węzeł Hucisko dla ruchu kołowego

Dodano: 24.07.2026 r.
Od soboty, 25 lipca, kierowcy ponownie będą mogli korzystać z przejazdu przez Węzeł Hucisko. Oznacza to zakończenie drugiego etapu prac o tydzień wcześniej niż zakładano. Kolejny, trzeci i zarazem ostatni etap rozpocznie się 1 sierpnia.
prace_na_hucisku_fot_gzd (1)
Fot. GZD
 

Część ograniczeń pozostaje bez zmian

Na samym węźle, nadal obowiązywać będzie organizacja ruchu wprowadzona na czas całego remontu. Bez zmian pozostanie zawężenie ul. Hucisko oraz zamknięty pas ruchu ulicy Nowe Podwale Grodzkie od ulicy Jana Augustyńskiego do ulicy Toruńskiej w kierunku Wrzeszcza. Ograniczenia te będą obowiązywały do zakończenia modernizacji.

Bez zmian pozostaje również organizacja ruchu pieszego i rowerowego. Nadal zamknięte będzie przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy przez ul. Hucisko przy siedzibie Rady Miasta Gdańska. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z przejścia przy Skwerze im. Polskich Harcerzy w byłym Wolnym Mieście Gdańsku.

Od 1 sierpnia ostatni etap zmian

W sobotę, 1 sierpnia, rozpocznie się trzeci etap czasowej organizacji ruchu na Węźle Hucisko.

Kierowcy jadący od strony Dworca Głównego nie będą mogli przejechać przez przejazd ulicy Wały Jagiellońskie w kierunku ul. Okopowej. Możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w ul. Hucisko oraz zawrócenie przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy Targu Rakowym.

Wyjeżdżający z Targu Drzewnego nie będą mogli skręcić w lewo w kierunku ul. Okopowej. Dostępny będzie skręt w prawo w stronę Dworca Głównego lub jazda na wprost w ul. Hucisko z możliwością zawrócenia przy bibliotece.

Nie będzie również możliwości wjazdu w ul. Hucisko z ul. 3 Maja oraz przejazdu na wprost z ul. Kartuskiej w ul. Hucisko. Z ul. Targ Rakowy, przy bibliotece, możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo.

Dodatkowo zamknięta dla ruchu samochodów zostanie ulica Stare Podwale Grodzkie za budynkiem Rady Miasta Gdańska. Odcinek ten pozostanie dostępny wyłącznie dla komunikacji miejskiej.

Zmieni się także organizacja ruchu pieszego. Zamknięte zostanie przejście przez ul. Hucisko pomiędzy siedzibą Rady Miasta Gdańska oraz Skwerem im. Polskich Harcerzy w byłym Wolnym Mieście Gdańsku.

Po zakończeniu tego etapu inwestycja wejdzie w końcową fazę realizacji, a zakres ograniczeń będzie sukcesywnie zmniejszany.