28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – gramy również w komunikacji miejskiej!

Autor: Zygmunt Gołąb
Dodano: 10.01.2020 r.
Przed nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze, w imieniu Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego oraz fundacji WOŚP, przez całą niedzielę, 12.01.2020 r., będą kwestować w zabytkowych autobusach i tramwajach, kursujących w ten wyjątkowy dzień na terenie Trójmiasta. Ich cel to zdobycie środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
SchematWOSP2020
SchematWOSP2020
brak autora

W ramach 28. finału WOŚP, w niedzielę, 12.01.2020 r., zostaną uruchomione bezpłatne linie:

- obsługiwana przez zabytkowy autobus na trasie: Oliwa Pętla – Cystersów – Bobrowa – Sopot Reja,

- obsługiwana przez zabytkowe tramwaje na trasie: Siedlce – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Jaśkowa Dolina – Strzyża PKM – Oliwa Pętla

- obsługiwana przez zabytkowy tramwaj na trasie: Zaspa – Pomorska – Oliwa Pętla,

  • linia 28T (rozkład jazdy tej linii jest publikowany na stronie www.zkmgdynia.pl)

- obsługiwana przez zabytkowe trolejbusy na trasie: Dworzec Główny – Skwer Kościuszki Infobox – Wzgórze św. Maksymiliana SKM – Orłowo SKM – Wejherowska – Sopot Reja.

Dodatkową atrakcją będą przejazdy drezyną po zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu, które odbędą się w godzinach 11:00 - 15:00.

Uwaga! Wszystkie przejazdy liniami 28S, 28Z, 28A i 28Tbezpłatne!

Uwaga! Na pokładzie każdego pojazdu będą obecni wolontariusze ze sztabu PSSTM, kwestujący na rzecz WOŚP. Każdy pasażer będzie mógł włączyć się w zbiórkę WOŚP, przekazując datki na rzecz Fundacji w trakcie podróży liniami 28S, 28Z, 28A i 28T. Za każdy datek – niepowtarzalny pamiątkowy bilet, przygotowany przez PSSTM.

WOSP bilety_n
WOSP bilety_n
brak autora
 

Uwaga! Linie, na terenie Gdańska, obsługuje spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku nie jest organizatorem linii 28A, 28S i 28Z. Należy pamiętać o tym, że linie obsługiwane są pojazdami zabytkowymi – wysokopodłogowymi.

Dodatkowo można wziąć udział w licytacjach na portalu aukcyjnym. Pomagając, poprzez udział w aukcji, w zbiórce środków na sprzęt medyczny niezbędny w dziecięcej medycynie zabiegowej, można stać się właścicielem cennych przedmiotów, związanych z komunikacją miejską. Linki do aukcji: tu, tu oraz tu.