Dzieci z Biskupiej Górki na rejsach tramwaju wodnego

Dodano: 06.06.2016 r.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku razem z Referatem Rewitalizacji Biura Rozwoju Gdańska ufundował rejsy tramwajem wodnym dla dzieci z trzech pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 21 na Biskupiej Górce. Dziś, w poniedziałek, 06.06.2016 r., odbył się ostatni taki rejs, a drobne upominki rozdał dzieciom Z-ca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Piotr Kowalczuk.

2Miasto Gdańsk rewitalizuje Biskupią Górkę. Służą temu m.in. konsultacje i spotkania z mieszkańcami tej części miasta, a także warsztaty, w których biorą oni udział. Wszystko to służyć ma wypracowaniu konkretnych działań w ramach rewitalizacji tego obszaru.

Ale rewitalizacja to także uczestnictwo różnych instytucji bądż firm w działania na rzecz lokalnej społeczności. Jedną z takich instytucji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, którego główna siedziba, dobrze widoczna z centrum, Gdańska, mieści się na jednym ze stoków Biskupiej Górki.

- Włączenie się w proces rewitalizacji Biskupiej Górki to nasza oddolna inicjatywa, wynikająca z prostego faktu, że mamy tu siedzibę, jako jedyna jednostka budżetowa Miasta Gdańska – mówi Jerzy Dobaczewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. – Uznaliśmy, że możemy coś zrobić dla lokalnej społeczności i postanowiliśmy to realizować, dokładając do procesu rewitalizacji nasz drobny udział – dodaje.

Tym udziałem było ufundowanie rejsów linią F5 tramwaju wodnego w obie strony dla dzieci z mieszczącej się tu Szkoły Podstawowej nr 21 oraz dodatkowa lekcja komunikacyjna.
- Nasz pomysł bardzo spodobał się zarówno Referatowi Rewitalizacji BRG w Gdańsku, który zaoferował pokrycie połowy kosztów związanych z realizacją rejsów, jak i dyrektor SP nr 21, pani Lidii Lisińskiej – mówi Jerzy Dobaczewski. – W takiej sytuacji pozostało jedynie zaplanować rejsy i zaklinać ładną pogodę, której na szczęście w ostatnim czasie nie brakowało.

W odstępie kilku dni trzy pierwsze klasy z SP nr 21, łącznie około 60 uczniów wraz z opiekunami, miało możliwość obejrzenia miasta od strony wody. Dla niektórych dzieci był  to pierwszy rejs po Motławie. Dodatkowo mali uczestnicy rejsów otrzymali maskotki i drobne upominki. Przed ostatnim rejsem, który odbył się w poniedziałek, 06.06.2016 r., małe pluszowe lwy wręczył gdańskim „lwiątkom” Z-ca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Piotr Kowalczuk. Obecni byli również przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego i Referatu Rewitalizacji BRG.

- Bardzo nas cieszy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dobrym przyjęciem i mogliśmy zrobić dla tych małych gdańszczan coś sympatycznego, co sprawiło im radość – podsumowuje Jerzy Dobaczewski. – Biorąc pod uwagę dobrą współpracę zarówno ze Szkołą Podstawową nr 21, jak i Referatem Rewitalizacji, zakładamy dalszą współpracą w kwestii naszego udziału w rewitalizacji Biskupiej Górki – podkreśla.


1
2
34
527
78
910
1112
1314
1516
1718
621
1922
2324
28 
 fot: Referat Rewitalizacji BRG