Edukacyjny piknik na Zaspie

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 18.09.2023 r.
Tłumy miłośników komunikacji pojawiły się w piękną, słoneczną sobotę 16 września na pętli tramwajowej na Zaspie.
Zaspa13

Dzieci i dorośli bawili się na edukacyjnym pikniku rodzinnym, który został zorganizowany przez Miasto Gdańsk i Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Zaspa1

Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023 (16-22 września).  Do wielu stoisk ustawiały się kolejki. W namiocie ZTM chętni odpowiadali na pytania komunikacyjne i zdobywali atrakcyjne komunikacyjne gadżety. 

Zaspa21.JPG

Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się zabytkowe tramwaje. W tym roku były to Ring z 1930 roku, 105N i 102Na.

Zaspa7

 

Zaspa8

 

Zaspa18

Dzieci mogły zasiąść na policyjnym motocyklu, a także za kierownicą nowoczesnego elektrycznego minibusa Karsan Jest Electric i wziąć udział w wielu konkursach i zabawach.

Zaspa23.JPG
 
Zaspa11

Sobotnia impreza była też okazją do nauczenia się udzielania pierwszej pomocy.

Zaspa22.JPG

Można było także m.in. wyrobić Gdańską Kartę Mieszkańca, zagłosować na projekty Budżetu Obywatelskiego, sprawdzić jak będzie działać podróżowanie z Falą, a nawet zatańczyć zumbę.

Na głodnych czekała pyszna grochówka, dzieci zajadały się watą cukrową.

Zaspa10

Dziękujemy Wam bardzo, że byliście z nami!

Partnerami pikniku były:  Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Straż Miejska w Gdańsku, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE”, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, InnoBaltica, Holistyczne Centrum Wsparcia eMOCja, Lime - hulajnogi elektryczne, TIER- hulajnogi elektryczne, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Żuławski Słonecznik.

Zaspa12

Przed nami Europejski Dzień bez Samochodu. W piątek 22 września z bezpłatnej komunikacji będą mogli skorzystać posiadacze aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca.  Należy mieć przy sobie też dokument tożsamości ze zdjęciem.

Zdjęcia Tomasz Strug