Fotorelacja z Dnia otwartego Budowy PKM

Dodano: 09.05.2014 r.

1 maja 2014 r. uczestniczyliśmy w festynie na budowie PKM zorganizowanym przez Pomorską Kolej Metropolitalną. Pomimo nienajlepszej pogody, impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy. Wg informacji PKM, w ciągu 6 godzin udział w zabawie wzięło udział kilka tysięcy osób.

 

zdj3

 

zdj4

 

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wspólna akcja PKM i Zarządu Transportu Miejskiego, promująca korzystanie z komunikacji miejskiej. Polegała ona na tym, że ZTM zwiększył 1 maja częstotliwość autobusów dojeżdżających do terenu imprezy, natomiast PKM każdą osobę, która przyjechała na Dzień Otwarty komunikacją miejską, nagradzała specjalnym gadżetem po okazaniu aktualnego biletu. Wspaniały okazał się odzew mieszkańców. Kolejka chętnych do wymiany biletu na gadżet momentami prawie sięgała bramy wejściowej na teren imprezy. Co najmniej 1400 osób (pasażerów ZTM i przyszłych pasażerów PKM) przyjechało na Dzień Otwarty komunikacją publiczną.

Wśród różnych atrakcji, znalazła się również przygotowana przez ZTM ekspozycja pamiątek związanych z komunikacją miejską w Trójmieście, należących do młodych gdańskich kolekcjonerów. Podobnie jak „komunikacyjne” zdjęcia, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem odwiedzających. W tym miejscu dziękujemy obu Michałom, Tomkowi, Przemkowi i Karolowi za udostępnienie zdjęć i eksponatów ze swoich zbiorów.

 

zdj6

 

 

Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie budową Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Stanie się ona częścią systemu transportu miejskiego w Gdańsku. Współpraca ZTM i PKM polegać będzie na efektywnym wykorzystaniu komunikacji miejskiej poprzez oparcie jej na systemie przesiadek. Autobusy i tramwaje w sieci organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku będą pełniły funkcję dowozową i odwozową do wszystkich stacji PKM na terenie Gdańska. Integracja komunikacji metropolitalnej z miejską będzie więc konieczna i stanowić będzie główną oś naszego partnerstwa.
zdj2

 

zdj1

zdj5