Konkurs dla Pasażerów uprawnionych do zakupu biletów semestralnych - rozstrzygnięty

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 21.09.2022 r.
Na laureatów czekają cztery vouchery na 5-miesięczne bilety semestralne, ważne we wszystkie dni tygodnia w graniach Gdańska.
voucher

Aktualizacja 11:45 22.09.2022 r.

Pani Ania była najszybsza, kolejne miejsca zajęły Pani Antonina, Pan Igor i Pani Iga. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do naszej siedziby po odbiór nagród. Laureaci zostali powiadomieni mailowo.

Przypomnę, w ogłoszonym wczoraj na profilu ZTM na Facebooku konkursie należało prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące komunikacji miejskiej. Liczył się czas, bo postanowiliśmy nagrodzić nadawców czterech pierwszych maili z poprawnymi odpowiedziami na wszystkie trzy pytania. W temacie maila koniecznie trzeba było napisać KONKURS NA BILET SEMESTRALNY.

PYTANIA I ODPOWIEDZI KONKURSOWE:

 • Z ilu i jakich aplikacji mobilnych mogą korzystać Pasażerowie chcący kupić bilety jednorazowe obowiązujące w sieci ZTM w Gdańsku?
 • Odpowiedź: z sześciu, są to aplikacje:GoPay, jakdojade.pl, moBilet, mPay, SkyCash, zbiletem.pl. 
 • Studenci których dziewięciu uczelni mających swoje siedziby w Trójmieście mogą wgrać na legitymację studencką okresowy bilet komunikacji miejskiej w Gdańsku?
 • Odpowiedź: Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie Wydziału Zamiejscowego w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
 • Ile jest w Gdańsku nocnych linii autobusowych, która z nich w weekendy obsługuje Sopot i Gdynię?
 • Odpowiedź: jedenaście, do Sopotu i Gdyni w weekendy dojedziemy autobusami linii N1.

***************

W temacie maila trzeba napisać KONKURS NA BILET SEMESTRALNY.

PYTANIA KONKURSOWE:

 • Z ilu i jakich aplikacji mobilnych mogą korzystać Pasażerowie chcący kupić bilety jednorazowe obowiązujące w sieci ZTM w Gdańsku?
 • Studenci których dziewięciu uczelni mających swoje siedziby w Trójmieście mogą wgrać na legitymację studencką okresowy bilet komunikacji miejskiej w Gdańsku?
 • Ile jest w Gdańsku nocnych linii autobusowych, która z nich w weekendy obsługuje Sopot i Gdynię?

Konkurs startuje 21.09.2022 r. o godz. 15:00. Życzymy powodzenia!

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Uczestnicy konkursu przesyłają odpowiedzi na adres ztm@gdansk.gda.pl z podaniem tematu korespondencji KONKURS NA BILET SEMESTRALNY.

 • O wygranej decyduje zasada KTO PIERWSZY TEN LEPSZY.
 • Osoba wygrywająca musi posiadać imienny nośnik elektroniczny (imienna karta miejska, spersonalizowana, aktywna karta Mieszkańca Gdańska lub legitymacja studencka przystosowana do ładowania jej biletami okresowymi), na którym zostanie zapisany bilet lub będzie zobowiązana wyrobić jeden z ww. nośników, na który będzie można doładować bilet na wybrany semestr roku szkolnego/akademickiego 2022/2023. Należy tego dokonać w Punkcie Obsługi Klienta w Gdańsku przy ul. Na Stoku 49 (najpóźniej w dniu 30.09.2022 r.) w dniach roboczych od poniedziałku do piątku w godz. 07:00-14:30.
 • Osoba wygrywająca musi się stawić osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz z voucherem w Punkcie Obsługi Klienta w Gdańsku przy ul. Na Stoku 49, pok.16.
 • Osoba, która dokona doładowania na opisanych powyżej zasadach będzie mogła korzystać z przejazdów zgodnie z przepisami określonymi w Zarządzeniu nr 890/22 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 16.05.2022 r. w sprawie ustalenia zasad taryfowych, cen za przejazdy środkami gminnego transportu zbiorowego oraz wysokości opłat dodatkowych i opłat manipulacyjnych (z późn. zm.).
 • Wygrany w konkursie bilet semestralny nieaktywowany do dnia 30.09.2022 r. straci ważność w dniu 01.10.2022 r. Tym samym wygaśnie prawo do odbioru nagrody.

Do korzystania z biletów semestralnych uprawnieni są wyłącznie:

 • Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 24. roku życia, na podstawie legitymacji szkolnej.
 • Studenci, na podstawie legitymacji studenckiej.
 • Dzieci uczęszczające do przedszkoli.

Sześć voucherów ufundował skruszony gapowicz, który postanowił odkupić grzechy młodości, kiedy to przez kilka lat jeździł gdańską komunikacją miejską nie kasując biletów. Dwa vouchery rozdaliśmy w konkursach podczas sobotniego pikniku komunikacyjnego z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022 r., pozostałe cztery są do wygrania w obecnym konkursie.