Mieszkańcy wnioskują, ZTM realizuje: nowy przystanek autobusowy dla linii tymczasowej 918

Dodano: 02.08.2018 r.
Tegoroczne lato to okres realizacji dużych inwestycji, wpływających w istotny sposób na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Z pomocą mieszkańców, przy dobrej współpracy jednostek, udaje się czasem złagodzić występujące niedogodności.

Na wniosek starszych mieszkańców Zaroślaka już pod koniec lipca uruchomiono dodatkową parę przystanków tymczasowych dla linii autobusowej 918. Pierwszy z nich (w kierunku ul. Witosa) znajduje się na ul. Cienistej, przy skrzyżowaniu z ul. Brzegi. Drugi (w kierunku ul. Stoczniowców) został zlokalizowany w ciągu ul. Brzegi, między skrzyżowaniami tej ulicy z ulicami Cienistą i Stoczniowców. Przystanki mają status przystanków warunkowych, tj. "na żądanie".

- Czasowe odcięcie komunikacyjne Zaroślaka z powodu trwającej inwestycji związanej z budową wiaduktu Biskupia Górka to nie tylko głębokie zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych, obsługujących ten rejon miasta, ale i – nie ma co ukrywać – niedogodność dla mieszkańców. Wspólnie z nimi, przede wszystkim po rozmowach ze starszymi osobami mieszkającymi na Zaroślaku, udało się w tempie ekspresowym uruchomić dodatkową parę przystanków dla linii 918, w lokalizacji wskazanej przez mieszkańców jako optymalną – mówi Sebastian Zomowski, z-ca dyrektora ds. przewozów ZTM w Gdańsku. – Pragnę podkreślić szybkość tej akcji i dobrą współpracę z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, administrującym infrastrukturą przystankową w mieście oraz z wykonawcą robót, firmą Budimex – dodaje Zomkowski.