Najmłodsi w komunikacji miejskiej

Dodano: 30.07.2014 r.


"Uczeń bezpieczny w komunikacji miejskiej" - to temat specjalnej lekcji, która odbyła się w czerwcu w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 w Gdańsku. Po zajęciach przeprowadzono quiz z podziałem na trzy grupy "zerówek".  
Maluchy 1
 
Maluchy 2
 

- Uczniowie chętnie opowiadali o swoich przygodach i doznaniach związanych z komunikacją w naszym Mieście, Gdańsku - informuje Ola Drath z ZKPiG nr 12 w Gdańsku.

Wszystkie dzieci, podobnie jak zwycięska drużyna, zostały obdarowane upominkami przekazanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Na koniec zajęć dzieci samodzielnie wykonały prace techniczną: piękne autobusy komunikacji miejskiej, które posłużyły do udanej zabawy.

 - Jednym z celów statutowych Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku jest promocja transportu publicznego, jako środka do zrównoważenia systemu transportu w mieście  - informuje Jerzy Dobaczewski, Dyrektor ZTM w Gdańsku.

- W okresie roku szkolnego odbywa się wiele przedsięwzięć  realizowanych przez placówki edukacyjne, służących właśnie temu celowi. Akcja ZKPiG nr 12 idealnie wpisuje się w nasza politykę, której celem jest m.in. edukacja i uświadamianie najmłodszych użytkowników komunikacji miejskiej.

  Maluchy 3
 Maluchy 4  

Zarząd Transportu Miejskiego od dawna    współpracuje z instytucjami i placówkami   edukacyjnymi, propagując
ideę komunikacji zbiorowej.

 

 

- Najmłodsi są mile widzianymi gośćmi w naszej Centrali Ruchu - mówi Jerzy Dobaczewski. - Tylko w ciągu ostatniego roku szkolnego  odwiedzili nas uczniowie około dziesięciu szkół i przedszkoli. Dzięki tym wizytom poznają tajniki funkcjonowania komunikacji miejskiej, specyfikę pracy w transporcie publicznym, mogą zobaczyć miejsca, na co dzień niedostępne dla pasażera.

  Maluchy7
 Ta wiedza w nich zostaje, wpływa na postrzeganie systemu transportu zbiorowego w mieście i mechanizmy nim rządzące – podkreśla dyrektor Dobaczewski.
Opr. (z)
Fot. ZKPiG nr 12 w Gdansku