Nowa oferta biletów metropolitalnych - bilet łączony regionalny

Dodano: 29.04.2022 r.
Bilet łączony regionalny to nowa oferta biletów metropolitalnych. Jest to wspólny bilet MZKZG i regionalnych przewoźników autobusowych. Łączona oferta jest tańsza od osobnych biletów. Bilet łączony regionalny obejmuje komunikację miejską (ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni, MZK Wejherowo) oraz komunikację uruchamianą przez regionalnych przewoźników autobusowych: PKS Gdynia S.A., Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Gdańsk sp. z o.o., a także Przewozy Autobusowe GRYF sp. z o.o. sp.k.
Bilet regionalny mzkzg 1200x675

Regionalni przewoźnicy autobusowi: PKS Gdynia S.A., Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Gdańsk sp. z o.o., Przewozy Autobusowe GRYF sp. z o.o. sp.k. świadczą usługi transportu zbiorowego na obszarach wiejskich, pozostających w granicach gmin członkowskich MZKZG, które nie wszędzie obsługiwane są komunikacją miejską i kolejową. Nowa oferta przygotowana została przede wszystkim z myślą o mieszkańcach tych miejscowości w gminach: Wejherowo, Luzino, Szemud, Kolbudy, Pruszcz Gdański i Żukowo, do których nie dojeżdża autobus miejski lub pociąg. 

Na czym polega bilet łączony regionalny?

Bilet łączony regionalny składa się z dwóch części (tak samo jak w przypadku istniejących biletów łączonych z koleją):

  • emitowanej przez MZKZG części uprawniającej do podróżowania komunikacją miejską jednego organizatora (bilet sieciowy jednego organizatora): ZTM w Gdańsku albo ZKM w Gdyni lub MZK Wejherowo w cenie 76,00 zł (bilet normalny); 38,00 zł (bilet ulgowy),
  • wydawanej przez przewoźnika autobusowego biletu trasowanego na określoną relację PKS Gdynia albo PKS Gdańsk albo P.A. GRYF, cena jest uzależniona od długości relacji oraz wysokości przysługującej ulgi.

Komu przysługują ulgi?

Na każdą z części Biletu Łączonego ulgi przysługują osobno (tak samo jak w przypadku istniejących biletów łączonych z koleją):

  • część MZKZG z ulgą 50% mogą kupić osoby uprawnione, wskazane w taryfie MZKZG,
  • część przewoźnika autobusowego można nabywać z zastosowaniem ulg ustawowych (33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%) wskazanych w taryfach przewoźników.

Osoby nieuprawnione do ulg ustawowych zakupią część regionalną z rabatem 10%!

Gdzie można nabyć bilet łączony regionalny?

Bilety łączone z PKS Gdańsk/P.A. Gryf można kupić w kasie Dworca PKS w Gdańsku przy ul. 3 Maja 12.

Bilety łączone z PKS Gdynia można nabywać w kasie Dworca Autobusowego Wejherowo (obok Dworca PKP) oraz w kasie autobusowej Dworca Gdynia Główna (okienko 10).

Ważne! Obie części stanowią nierozłączną całość i zawsze sprzedawane są razem. Bilety Łączone Regionalne mogą być wydawane wyłącznie na okres jednego miesiąca kalendarzowego (np. od 1 do 31 maja, od 1 do 31 lipca itd.). Zakup biletu łączonego możliwy jest w następujących terminach:
- do 10 dnia miesiąca – na dany miesiąc kalendarzowy;
- od 15 dnia miesiąca – na kolejny miesiąc kalendarzowy.

Szczegółowe informacje