Nowa trasa bezpłatnej linii autobusowej "Stadion Gdańsk Pomaga"

Dodano: 29.03.2022 r.
Bezpłatna linia została uruchomiona, by ułatwić Ukrainkom i Ukraińcom, którzy uciekli przed wojną ze swojego kraju, sprawne poruszanie się między ważnymi dla nich punktami w Gdańsku.
Autobus Stadion Gdańsk Pomaga D. Paszliński
fot.D.Paszliński/gdansk.pl

Od połowy marca autobus z floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów jeździł na trasie Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk – Dworzec Główny – Dolna Brama 8 – Dworzec Główny – Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk. Po przeniesieniu punktu recepcyjno-informacyjnego z Dolnej Bramy na ulicę Karmelicką (obok Krewetki) trasa została zmieniona.

Teraz autobus kursuje ze STADIONU (gdzie jest oficjalny magazyn na dary i środki pomocowe) ulicami: Pokoleń Lechii Gdańsk - Żaglową - Marynarki Polskiej - Jana z Kolna - Wałami Piastowskimi - Podwalem Grodzkim, zawraca na skrzyżowaniu ul. Podwale Grodzkie/"Nowe Podwale Grodzkie" - Dworzec Główny i dalej jedzie ul. Wały Piastowskie - Jana z Kolna - Marynarki Polskiej - Żaglową - Pokoleń Lechii Gdańsk - STADION.

Obowiązują tylko przystanki: Stadion (obok parkingu P1) i Dworzec Główny.

Autobus kursuje we wszystkie dni tygodnia od około godz. 08:00 do około godz. 19:00.

ROZKŁAD JAZDY

Wszystkie aktualne informacje w sprawie pomocy dla osób przyjeżdżających do nas z Ukrainy znajdują się na ukraina.gdanskpomaga.pl