Oceń gdańską komunikację miejską. Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 20.11.2023 r.
Czy korzysta Pan/i regularnie z komunikacji miejskiej (autobusów i/lub tramwajów) w Gdańsku? Częściej z autobusu czy z tramwaju?  Na jakiej trasie Pan/i podróżuje? Co jest dla Pana/i ważniejsze – wyższa jakość podróży czy atrakcyjne ceny biletów? To tylko niektóre z pytań ankiety dotyczącej zadowolenia pasażerów z komunikacji miejskiej w Gdańsku.
ankieta 2023 przycięty baner

Czy korzysta Pan/i regularnie z komunikacji miejskiej (autobusów i/lub tramwajów) w Gdańsku? Częściej z autobusu czy z tramwaju?  Na jakiej trasie Pan/i podróżuje? Co jest dla Pana/i ważniejsze – wyższa jakość podróży czy atrakcyjne ceny biletów? To tylko niektóre z pytań ankiety dotyczącej zadowolenia pasażerów z komunikacji miejskiej w Gdańsku. Badanie trwać będzie od 20 listopada 2023 r. do 3 grudnia 2023 r. Przeprowadzone zostanie przez Urząd Miejski w Gdańsku we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku. Ankiety staramy się przygotowywać co roku (nie były wykonywane w latach 2019 – 2021 z powodu pandemii), a ich wyniki pomagają zmieniać i organizować transport publiczny, tak by spełniał oczekiwania pasażerów. Każdy wypełniający ankietę ma możliwość wniesienia uwag własnych.

Ostatnie, przeprowadzone w 2022 roku badanie to ponad 6 tysięcy wypełnionych ankiet. Zachęcamy do udzielenia odpowiedzi także teraz. Zajmie to kilkanaście minut, a dla Miasta stanowić będzie cenne źródło informacji o oczekiwaniach i spostrzeżeniach pasażerów komunikacji miejskiej. Na podstawie zebranych odpowiedzi i uzyskanych danych Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku może przeprowadzać korekty, decydować czy daną trasę wydłużyć, czy skrócić lub zmienić jej przebieg, jak dopasować rozkład jazdy jednej linii do możliwości przesiadek.

ANKIETA