Od 1 czerwca planowana zmiana cen biletów komunikacji miejskiej

Dodano: 02.02.2022 r.
W środę 02.02.2022 r. Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu przedstawił szczegóły propozycji zmian taryfowych. Podwyżki cen biletów są konieczne między innymi z powodu szalejącej inflacji, wzrostu cen energii elektrycznej i paliw.

Nie chcemy w naszym mieście w żaden sposób ciąć siatki połączeń przewozów tramwajowych i autobusowych. Nie zamierzamy ograniczać częstotliwości. Stawiamy na jakość komunikacji miejskiej - podkreśla Piotr Borawski.

Nowe stawki

W ofercie pojawi się bilet jednorazowy w cenie 4,80 zł, który zastąpi dotychczasowe bilety: na jeden przejazd oraz 1-godzinny. Z nowym biletem pasażer będzie mógł korzystać z autobusów i tramwajów aż przez 75 minut od momentu skasowania. Bilet pozwala również na swobodne przejechanie od pętli do pętli. Cena biletu 24-godzinnego po zmianach wyniesie 18 zł. Ceny biletów ulgowych wzrosną proporcjonalnie i wyniosą odpowiednio 2,40 zł i 9 zł (za bilet całodobowy).

ceny1

Oferta biletów miesięcznych również zostanie uproszczona. W miejsce dwóch biletów, z których jeden był ważny od poniedziałku do piątku, a drugi przez wszystkie dni tygodnia, pojawi się jeden, z którego będzie można korzystać przez cały tydzień. Zaproponowana cena to 109 zł za bilet normalny i 54,50 zł za bilet ulgowy. Pasażerowie posiadający imienny bilet okresowy ZTM załadowany na  Gdańską Kartę Mieszkańca ze zdjęciem nadal będą mogli korzystać na terenie miasta, oprócz autobusów i tramwajów, również z pociągów SKM i POLREGIO.

ceny2

Nawet po wprowadzeniu podwyżek, Gdańsk pozostanie jednym z tych dużych miast w Polsce, gdzie ceny biletów należą do najniższych.

ceny4

Ostateczna decyzja podjęta zostanie na sesji Rady Miasta Gdańska pod koniec marca.

Więcej o planowanych zmianach czytaj TUTAJ