Od dziś bilety łączone dostępne także przez Internet!

Dodano: 22.03.2016 r.

bilet laczonyDobra wiadomość dla pasażerów korzystających z metropolitalnych biletów łączonych, dostępnych w ramach wspólnej oferty Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście:  Od dziś, czyli od wtorku, 22 marca, bilety te kupić można także przez  Internet. Właśnie uruchomiona została sprzedaż internetowa.

- To duża wygoda i oszczędność czasu dla podróżnych, którzy nie będą już musieli kupować papierowej części w kasach biletowych na dworcach kolejowych w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Wszystko można załatwić przez Internet i zapisać na jednej karcie elektronicznej – mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Bilety łączone naładować można na jedynym z wielu funkcjonującym już w aglomeracji trójmiasta nośników np.: karta elektroniczna ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia czy MZK Wejherowo, a nawet elektronicznej legitymacji studenckiej. Sprzedaż internetowa uruchomiona została na dobrze znanej posiadaczom kart elektronicznych stronie https://wniosek.mzkwejherowo.pl/isoke.html

- Pojawi się na niej aktywna ikona SKM, która umożliwi zakup części kolejowej biletu łączonego. Nowa funkcjonalność – zapisanie części kolejowej na karcie elektronicznej – umożliwi również odtworzenie całego biletu na wypadek utraty karty – mówi Krzysztof Nalewajko, kierownik inspektor ds. funkcjonowania biletu metropolitalnego z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

- Przypomnę, że z biletem za 210 zł – tańszym o 30 złotych od odpowiadającego mu funkcjonalnie biletu metropolitalnego, można poruszać się autobusami, tramwajami, trolejbusami i koleją - zarówno PKP SKM w Trójmieście, jak i Przewozami Regionalnymi, po całym obszarze Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Bilet obowiązuje między Luzinem a Cieplewem oraz na odcinku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Na odcinku PKM obowiązuje od Gdańska Głównego przez Gdańsk Wrzeszcz i Osowę do Gdyni oraz do Babiego Dołu – mówi Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

- Bilet łączony za 140 zł  Gdańsk + Sopot, upoważnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej oraz pociągów SKM w granicach Gdańska i Sopotu. Przejazdy pociągami SKM po linii PKM są realizowane na odcinku z Gdańska Głównego przez Wrzeszcz, do Gdańska Osowy lub Gdańska Rębiechowa. Przejazdy pociągami SKM po linii SKM są realizowane na odcinku Sopot Kamienny Potok - Gdańsk Lipce – dodaje Piotr Grzelak. - Dla wygody Pasażerów na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz na stronie internetowej Szybkiej Kolei Miejskiej umieszczone zostaną dobrze widoczne banery, które bezpośrednio przekierują zainteresowanych do Internetowego Systemu Obsługi Karty Elektronicznej.

Bilet  łączony za 140 zł Gdynia + Sopot, upoważnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej oraz pociągów SKM w granicach Gdyni i Sopotu. Przejazdy pociągami SKM po linii PKM realizowane są na odcinku Gdynia Główna – Gdynia Wielki Kack. Przejazdy pociągami SKM po linii SKM są realizowane na odcinku Sopot Wyścigi - Gdynia Cisowa.