13-letni fan komunikacji z wizytą w ZTM w Gdańsku

Autor: Zygmunt Gołąb
Dodano: 24.02.2020 r.
Jego największą pasją są autobusy i tramwaje, zwłaszcza te historyczne. Zna rozkłady jazdy. Wie, na których liniach jeżdżą konkretne marki i typy autobusów. Prowadzi skrupulatne notatki. Wielki miłośnik komunikacji miejskiej, 13-letni Leonard Azarewicz z Gdańska wraz z babcią i mamą odwiedził w piątek 21.02 siedzibę Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
chłopiec2

Wcześniej list do nas wysłała babcia nastolatka, pani Henryka. Jak napisała, jej wnuk „jest zakochany w trójmiejskich autobusach”. Leonard potrafi wymienić z pamięci wszystkie linie. W wolnym czasie jeździ komunikacją, nawet przez 6 godzin dziennie! To prawdziwy fan. Dlatego z wielką przyjemnością zaprosiliśmy go do nas.

O tajnikach komunikacji opowiedziała Leonardowi nasza koleżanka, Ela Oleksiuk z Sekcji Komunikacji i Marketingu. 13-latek przyznał, że w przyszłości chciałby pracować w ZTM w Gdańsku, a najchętniej układać rozkłady jazdy. Na razie jest uczniem szóstej klasy Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku. Jego ulubione przedmioty to: matematyka, biologia i geografia.

Leonard to bardzo aktywny młody człowiek. Pisze opowiadania, buduje z klocków miniatury autobusów (dbając o każdy detal), lubi też wędrówki po górach. Podczas ostatnich wakacji zdobył Świnicę. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć Leonarda. Mamy nadzieję, że przydadzą mu się nasze komunikacyjne gadżety: puzzle, gra „Podróżniczek” i modele zabytkowych tramwajów do składania.