Pobierz, pokoloruj, edukuj – kolorowanka „Savoir- vivre w pojazdach komunikacji miejskiej, czyli dobre obyczaje w podróży” w wersji online!

Autor: Zygmunt Gołąb
Dodano: 26.03.2020 r.
Wydana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku książeczka – kolorowanka pod tytułem „Savoir- vivre w pojazdach komunikacji miejskiej, czyli dobre obyczaje w podróży” – od dziś dostępna jest online! Plik PDF z zawartością do czytania i kolorowania można pobrać ze strony internetowej ZTM w Gdańsku.
Kolorowanka
Kolorowanka


Przypomnijmy, że na pomysł wydania tego przewodnika dobrych manier, wpadła Elżbieta Oleksiuk z Sekcji Komunikacji i Marketingu Zarządu Transportu Miejskiego. Natomiast ilustracje przygotował plastyk ZTM, autor m.in. projektów biletów gdańskiej komunikacji miejskiej od 2008 do 2019 r., Jakub Hoły. Więcej o książeczce czytaj tu.

- Otrzymałam w ostatnich dniach dużo telefonów o przesłanie kolorowanek dla dzieci, jednakże ze względu na obostrzenia dotyczące nadawania czy odbierania przesyłek pocztowych, taka wysyłka okazała się to praktycznie niewykonalna – mówi Elżbieta Oleksiuk. – Dlatego pomyślałam, że dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie pliku z kolorowanką do wydrukowania na naszej stronie internetowej. Dzięki temu rodzice mogliby wydrukować je dzieciom w warunkach domowych – dodaje.

Poradnik dla dzieci „Savoir- vivre w pojazdach komunikacji miejskiej, czyli dobre obyczaje w podróży”, jest przeznaczony nie tylko do kolorowania, leczy również uczy. To w połączeniu z zabawą, w tym wypadku związaną z kolorowaniem ilustracji, to jedna z najlepszych metod edukacji.

Od chwili wydania książeczki, jej nakład rozszedł się praktycznie w 80 procentach. Wiedza o tym, co wolno, a czego nie należy robić w pojazdach komunikacji miejskiej, przyda się nie tylko dzieciom, które niedługo samodzielnie zaczną korzystać z dojazdów autobusami i tramwajami, ale stanowi również interesujący rodzaj spędzenia czasu dla osób dorosłych.

- W obecnej sytuacji, gdy wielu rodziców zostało w domach ze swoimi pociechami z powodu zamknięcia placówek edukacyjnych, nasz poradnik może stanowić ciekawy sposób na zajęcia uwagi dziecka. Natomiast samo kolorowanie jest frajdą nie tylko dla najmłodszych, ale i dla wielu dorosłych – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku. – Niebagatelne znaczenie ma również wiedza, którą nabywa się podczas lektury tego poradnika. Gdy minie zagrożenie epidemiologiczne i zaczniemy znów korzystać z komunikacji miejskiej w takim zakresie, jak przed marcem 2020 r., wiedza zawarta w tej książeczce uprzyjemni i ułatwi wielu pasażerom podróż tramwajem i autobusem – dodaje Zomkowski.

Zachęcamy do pobrania naszej książeczki – to z pewnością uprzyjemni czas spędzany w domu, zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Link do pliku kolorowanka (8.51 MB) .