Połącz Kartę Dużej Gdańskiej Rodziny z Gdańską Kartą Mieszkańca!

Dodano: 30.09.2022 r.
Należysz do rodziny wielodzietnej? Od stycznia 2023 roku tylko dzięki Karcie Mieszkańca lub aplikacji na telefon będziesz mógł korzystać z dostępnych w dotychczasowej Karcie Dużej Gdańskiej Rodziny bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską i ofert rabatowych.
GKDR photo1
Fot.jestemzgdanska.pl

Wnioski pozwalające na połączenie Karty Dużej Gdańskiej Rodziny z Kartą Mieszkańca można składać już teraz. Wystarczy dodać do konta rodzinnego Karty Mieszkańca "Pakiet Gdańskiej Dużej Rodziny" i mieć przy sobie plastikową Kartę Mieszkańca w wersji ze zdjęciem lub telefon z zainstalowaną aplikacją Jestem z Gdańska z dodanym zdjęciem.

SZYBKO, WYGODNIE, BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Dużym ułatwieniem dla rodzin wielodzietnych jest fakt, że zarówno wnioski o nowy pakiet, jak i o jego coroczne przedłużenie można składać online. Nie będzie również konieczności pobierania naklejek z hologramami, dotychczas niezbędnymi do korzystania z Karty Dużej Gdańskiej Rodziny. Co więcej, w przypadku korzystania z aplikacji mobilnej Jestem z Gdańska, nie ma również potrzeby odwiedzania punktu obsługi - wszystko można załatwić w aplikacji. Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu.

WAŻNE!

Wnioski przyjmowane są tylko online na jestemzgdanska.pl oraz stacjonarnie w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (po uprzedniej rezerwacji terminu na gdansk.pl/rezerwacja). Wnioski nie są przyjmowane w punktach obsługi Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku!

KONIEC PLASTIKOWYCH KART DUŻEJ GDAŃSKIEJ RODZINY

Rok 2022 jest ostatnim rokiem funkcjonowania plastikowych Kart Dużej Gdańskiej Rodziny, wydawanych przez ZTM w Gdańsku. Wydane dotychczas karty z aktualnymi hologramami pozostają ważne do 31 grudnia br. i stracą ważność z początkiem 2023 roku.

Od 1 stycznia 2023 roku jedynymi obowiązującymi nośnikami będą plastikowe Karty Mieszkańca ze zdjęciem lub aplikacja mobilna Jestem z Gdańska z dodanym zdjęciem.

CO TRZEBA ZROBIĆ?

Jeśli korzystasz z Karty Dużej Gdańskiej Rodziny wydanej przez ZTM w Gdańsku (lub nie masz tej karty, ale spełniasz kryteria pozwalające na korzystanie z niej) i:

1) Jesteś użytkownikiem Karty Mieszkańca i masz ważny Pakiet Mieszkańca (rodzinny), to:

zaloguj się do swojego konta rodzinnego i złóż wniosek o "2023 Pakiet Gdańskiej Dużej Rodziny" - system poprowadzi Cię przez cały proces i poprosi o dołączenie skanów wymaganych dokumentów*;

lub

umów się na wizytę w Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy al. Grunwaldzkiej 148 gdzie na miejscu wypełnisz papierowy wniosek, okazując do wglądu oryginały wymaganych dokumentów* - wejdź na stronę gdansk.pl/rezerwacja, wybierz grupę "gdańska karta mieszkańca" i sprawę "Pakiet Gdańskiej Dużej Rodziny".

2) nie jesteś jeszcze użytkownikiem Karty Mieszkańca, to:

załóż konto, złóż wniosek o "2022 Pakiet Mieszkańca (rodzinny)" i o karty ze zdjęciem dla wszystkich członków rodziny (jeśli chcesz korzystać z plastikowych kart - jeśli nie, wystarczy aplikacja Jestem z Gdańska) - system poprowadzi Cię przez cały proces i poprosi o dołączenie zdjęć lub skanów wymaganych dokumentów oraz opłatę 1 zł za każdy złożony wniosek o "2022 Pakiet Mieszkańca (rodzinny)"; po pomyślnej weryfikacji wykonaj pierwszy krok z pkt. 1);

lub

umów się na wizytę w Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy al. Grunwaldzkiej 148, gdzie na miejscu wypełnisz papierowy wniosek okazując do wglądu oryginały wymaganych dokumentów oraz zdjęcia wszystkich członków rodziny (zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego; należy przynieść zdjęcia) - wejdź na stronę gdansk.pl/rezerwacja, wybierz grupę "gdańska karta mieszkańca" i sprawę "Pakiet Gdańskiej Dużej Rodziny (osoby nie posiadające Karty Mieszkańca)".

* Dokumenty wymagane do otrzymania Pakietu Gdańskiej Dużej Rodziny:

1) w przypadku rodziców/rodzica lub opiekunów - dowód tożsamości ze zdjęciem;

2) w przypadku małżonka rodzica - dokument potwierdzający tożsamość i akt małżeństwa;

3) w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia – akt urodzenia;

4) w przypadku uczniów w wieku od ukończenia 18. roku życia i studentów do 26. roku życia – akt urodzenia oraz aktualna legitymacja szkolna lub studencka;

5) w przypadku dzieci z niepełnosprawnością do 16. roku życia – akt urodzenia oraz ważne orzeczenie o niepełnosprawności i wymaganiu stałej opieki, a w wieku 16-26 lat – akt urodzenia oraz ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności;

6) w przypadku rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka postanowienie sądu o umieszczeniu w rodzinie zastępczej, rodzinnym domu dziecka i zaświadczenie z MOPR potwierdzające fakt przebywania w rodzinie.