Przedłuż aktywność Karty Mieszkańca

Dodano: 04.01.2023 r.
Wszystkie osoby, które mają Gdańską Kartę Mieszkańca powinny przedłużyć jej aktywność na kolejny rok kalendarzowy. Aby w 2023 roku nadal korzystać z udogodnień wynikających z jej posiadania należy dodać pakiet mieszkańca.
karty mieszkańca

Dzięki temu możemy zyskać uprawnienia do korzystania z bezpłatnych wejść oraz rabatów u partnerów. A w komunikacji miejskiej korzystać z jednego biletu na autobusy, tramwaje i kolej w granicach Gdańska.

Masz kartę - zyskujesz 

Karta Mieszkańca to nie tylko bezpłatne wejścia do najważniejszych atrakcji w mieście czy bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży. To łatwiejszy dostęp do wielu usług. Obecnie dzięki Karcie Mieszkańca można: 

  • korzystać z bezpłatnych wejść raz w roku do najważniejszych gdańskich instytucji, nowości: zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, bezpłatny bilet wstępu na mecz piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże Gdańsk,
  • korzystać z rabatów sięgających nawet 75% u 120 partnerów,
  • doładowywać swoją Kartę Mieszkańca płatnymi, imiennymi biletami okresowymi na komunikację miejską i dzięki temu podróżować bezpłatnie pociągami SKM/PKM/POLREGIO w granicach Gdańska,
  • jeśli jesteś osobą uprawnioną do bezpłatnych przejazdów w sieci ZTM w Gdańsku, możesz dodać dokument uprawniający Cię do ulgi, by podczas kontroli biletowej okazywać jedynie Kartę Mieszkańca,
  • kupować bilety okresowe w aplikacji Jestem z Gdańska oraz okazywać bilet zakupiony w aplikacji podczas kontroli biletowej,
  • gromadzić punkty i zdobywać nagrody w konkursach organizowanych w ciągu roku, takich jak np. konkurs bożonarodzeniowy,
  • głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego w wygodny i bezpieczny sposób, korzystając z danych logowania do Twojego konta Karty Mieszkańca.

Osoby z niepełnosprawnością mogą dodać do swojego konta pakiet dostępności, który pozwala im korzystać z oferty miejskiej bez okazywania dokumentów potwierdzających niepełnosprawność. Posiadacze Karty Dużej Gdańskiej Rodziny zyskali możliwość połączenia jej z Kartą Mieszkańca, a tym samym używania jednej karty zamiast dwóch oraz przedłużania starych i dodawania nowych funkcjonalności online. 

W roku 2023 to się nie zmieni, a zostaną wprowadzone nowe udogodnienia. Będą z nich mogli korzystać wszyscy użytkownicy, bez względu na wiek. 

Dodaj pakiet mieszkańca online 

Ważność Karty Mieszkańca można przedłużyć szybko, komfortowo i bez wychodzenia z domu.  Wystarczy dodać pakiet mieszkańca 2023 na swoim koncie na jestemzgdanska.pl lub w aplikacji Jestem z Gdańska. Pakiet mieszkańca kosztuje 1 zł i należy go dodać każdej osobie w rodzinie, która chce korzystać z profitów posiadania karty. 

Pakiet można dodać także w Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy al. Grunwaldzkiej 148. Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty. Należy zarezerwować swoją wizytę na gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie +48 58 300 06 59 (w godz. 9.00-17.00).

Miej głos w sprawach ważnych dla miasta 

Wszyscy mieszkańcy Gdańska mają łatwą możliwość wypowiadania się w sprawach ważnych dla miasta i dla społeczności. W związku z tym każda osoba, która doda do swojego konta pakiet na 2023 rok, może zostać zaproszona do udziału w badaniach dotyczących ww. kwestii.

oprac. DS