Przypominamy o przedłużenie pakietu bezpłatnych przejazdów dziecku

Dodano: 23.09.2022 r.
Rok szkolny 2022/2023 to kolejny rok obowiązywania bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (z wyłączeniem szkół policealnych) uprawnionych do korzystania  z Gdańskiej Karty Mieszkańca do ukończenia 24. roku życia.
bezpłatne przejazdy1

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów można przedłużyć tylko wtedy kiedy uczeń ma zaktualizowaną legitymację szkolną. Na dokumencie powinna znajdować się pieczątka z datą ważności do 30.09.2023 r. Tylko legitymacja z taką datą uprawnia do złożenia wniosku o pakiet bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2022/2023.

Zadbaj również o to, by zarówno Twoja Karta Mieszkańca, jak i Karta dziecka były aktywne. Bez tego wnioski nie zostaną rozpatrzone pozytywnie! W tym celu dodaj do Waszych kont pakiet mieszkańca 2022. Możesz to zrobić online na jestemzgdanska lub stacjonarnie w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (obowiązuje rezerwacja wizyt na gdansk.pl/rezerwacja. Pakiet kosztuje 1 zł i pozwala nie tylko na korzystanie z bezpłatnych przejazdów, ale zapewnia również wiele innych udogodnień (więcej dowiesz się TUTAJ).


JAK DODAĆ PAKIET BEZPŁATNYCH PRZEJAZDÓW 2022/2023?

bezpłatne przejazdy2

Zachęcamy do składania wniosków online.

 • Zaloguje się na swoje konto na stronie jestemzgdanska.pl
  UWAGA! Karta Mieszkańca dziecka musi być aktywna, dlatego zanim dodasz pakiet bezpłatnych przejazdów 2022/2023, najpierw dodaj sobie oraz dziecku pakiet mieszkańca 2022.
 • W zakładce Karty i Pakiety kliknij w prostokąt z imieniem osoby, której chcesz przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów.
 • Kliknij w przycisk +Dodaj nowe pakiety.
 • Wybierz
  a) dzieci między 4. a 6. rokiem życia: dodaj 2022/2023 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów - pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka (pod warunkiem, że Ty oraz Twoje dziecko macie dodany pakiet mieszkańca 2022).
  b) dzieci 7-letnie: dodaj 2022/2023 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów i wybierz, do jakiej placówki chodzi dziecko (przedszkole/zerówka lub szkoła). 
  - jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z tej placówki lub skan pisemnego oświadczenia rodzica bądź opiekuna prawnego dziecka z informacją do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz odręcznym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego,
  - jeśli dziecko chodzi do szkoły należy przesłać skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30.09.2023). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 5 dni roboczych.
  c) dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia: dodaj 2022/2023 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów, w polu "Wybierz uprawnienie" zaznacz "Uczeń 2022/2023" i prześlij skan lub zdjęcie dwóch stron uaktualnionej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30.09.2023). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 5 dni roboczych.

  Następnie możesz zostać poproszony o wgranie aktualnego zdjęcia dziecka, zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego (zapoznaj się z nimi TUTAJ). Pamiętaj, że jeśli dodane zdjęcie nie umożliwia weryfikacji, ryzykujesz mandat.

Wniosek można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od poniedziałku do piątku od 08:00 do 18:00). Prosimy o zabranie ze sobą uaktualnionej legitymacji szkolnej (z pieczątką ważności do 30.09.2023) oraz zdjęcia zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego (zapoznaj się z nimi TUTAJ). Uwaga! Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00-17:00 od poniedziałku do piątku).

UWAGA!!!
Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO nie przysługują dzieciom i młodzieży w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca. Jeśli więc rodzic nie planuje zakupu płatnego biletu okresowego swojemu dziecku lub rodzina nie korzysta z Karty Dużej Gdańskiej Rodziny, nie ma konieczności, by wymieniać Kartę Mieszkańca dziecka na wersję ze zdjęciem. W przypadku korzystania z Karty Dużej Gdańskiej Rodziny zachęcamy do wymiany kart na wersję ze zdjęciem już teraz - więcej o tym przeczytasz TUTAJ.