Sprzeda bilet, doładuje telefon

Dodano: 21.05.2014 r.
50 automatów biletowych na terenie Gdańska zostało wzbogaconych o dodatkową funkcję. Od teraz można w nich kupić nie tylko bilet, ale również doładować telefon komórkowy na kartę. Skorzystają z tego wszyscy, którzy posiadają numer u następujących operatorów: Orange, T- Mobile, Play, Plus, Lyca Mobile, Heyah, NJUMobile oraz doładowania VoIP – Telegrosik. Ponadto, Operator automatów zapowiada uruchomienie w przeciągu najbliższych miesięcy kolejnych funkcji.

- Ta pierwsza, dodatkowa usługa, wdrożona przez operatora sieci automatów, firmę Avista Sp. z o.o., spółkę grupy Scheidt&Bachmann GmbH oraz ZTM Gdańsk, jest już dostępna we wszystkich pięćdziesięciu automatach biletowych, zainstalowanych w obszarze funkcjonowania ZTM Gdańsk – informuje Alicja Kraska, Z-ca Dyrektora ds. Handlowych Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. – Warto przy okazji zwrócić uwagę, że od teraz są to już automaty nie tylko biletowe – zaznacza dodając, że usługa ta została uruchomiona w celu zwiększenia funkcjonalności automatów i dostosowania ich oferty do potrzeb mieszkańców miasta.
Automaty GSM

Jak kupić doładowanie w automacie biletowym? To bardzo proste. Na głównym ekranie automatu wystarczy wybrać funkcję „Doładowanie GSM”. Następny krok to wybór operatora GSM oraz kwoty doładowania. Potem pozostaje już tylko zapłacić. Po dokonaniu zapłaty za doładowanie automat wydrukuje potwierdzenie transakcji wraz z kodem doładowania. Kod ten należy wpisać w telefonie komórkowym, by doładować konto. 

- W automatach biletowych można kupić doładowania telefonów komórkowych następujących operatorów: Orange, T- Mobile, Play, Plus, Lyca Mobile, Heyah, NJUMobile oraz doładowania VoIP – Telegrosik – wymienia Alicja Kraska. Samego zakupu można dokonać na dwa sposoby: gotówką, a więc bilonem bądż banknotami lub też kartami płatniczymi z paskiem magnetycznym i z tzw. chip-em (Mastercard, Visa, American Express).

Doładowania GSM
 - Na automatach biletowych sukcesywnie pojawiają się stosowne oznaczenia, w pojazdach komunikacji miejskiej wkrótce zawisną plakaty informujące o nowej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że mieszkańcy docenią wygodę, jaką jest proste doładowanie telefonu w automacie i będą z tego korzystać – mówi Jerzy Dobaczewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

Czy Operator sieci automatów planuje uruchomić w nich kolejne dodatkowe funkcje?

- W niedługim czasie planujemy uruchomienie dodatkowych funkcjonalności – potwierdza Michał Zalewski, Dyrektor Sprzedaży w Avista Sp. z o.o. - Prace są już na zaawansowanym etapie, za wcześnie jednak, by zdradzać, co to będzie. Jestem jednak przekonany, że gdańszczanie i nie tylko oni będą bardzo zadowoleni z rozwiązań, nad którymi właśnie pracujemy – zaznacza.

Zarząd Transportu Miejskiego wespół ze spółką Avista zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z nowej funkcjonalności już od dziś. Wszelkie reklamacje związane z nową usługą przyjmuje i rozpatruje Avista Sp. z o.o. , kontakt@automaty-gdansk.pl lub tel. (58) 585 80 76.

(z)

Fot. Avista Sp. z o.o.