Stary Bergmann nie do pobicia! Konkurs na najciekawsze zdjęcie komunikacji miejskiej w Gdańsku rozstrzygnięty

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 22.09.2020 r.
Pan Paweł Cygan z Gdańska wygrał nasz konkurs na najciekawsze zdjęcie gdańskiej komunikacji miejskiej. Po burzliwych obradach, 3-osobowe jury orzekło, że to właśnie 3 fotografie Pana Pawła zasłużyły na pierwsze miejsce.
Konkurs fotograficzny ZTM
Konkurs fotograficzny ZTM
Paweł Cygan


Widać na nich nie tylko zabytkowy, prawie stuletni, tramwaj „Bergmann”, jeżdżący okazjonalnie po Gdańsku, ale także m. in. autobus Jelcz obsługujący w przeszłości trasę Gdańsk Wrzeszcz – Żukowo. Zwycięzca w nagrodę dostanie unikatowy zestaw miłośnika komunikacji miejskiej. Gratulujemy!

 

Drugie miejsce postanowiliśmy przyznać Panu Jackowi Jaskólskiemu z Gdańska, również za komplet trzech zdjęć, naszym zdaniem bardzo artystycznych.

Konkurs fotograficzny ZTM
Konkurs fotograficzny ZTM
Jacek Jaskólski


Trzecie miejsce na podium należy do Pana Łukasza Sobkiewicza z miejscowości Kąty za zdjęcie sunącego po torach tramwaju linii nr 5 w Gdańsku- Strzyży.

Konkurs fotograficzny ZTM
Konkurs fotograficzny ZTM
Łukasz Sobkiewicz


Wyróżniliśmy też dwie osoby. Są to: Pan Konrad Korzistka za zdjęcie tramwaju linii nr 8 jadącego przez Most Siennicki na Stogi oraz Pan Janusz Ludwiczak za „deszczowy” tramwaj w Brętowie.

Przypomnijmy: fotografie można było wysyłać do Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku przez ostatnie dwa tygodnie, od 07.09.2020 r. Czekaliśmy na zdjęcia nie tylko tramwajów i autobusów, ale także przystanków, torowisk, elementów trakcji czy też klimatycznych zajezdni. Nadesłanych fotografii było sporo, niestety nie wszystkie zdjęcia spełniały wymogi techniczne i konkursowe. Część fotografii z dużym żalem zmuszeni byliśmy odrzucić.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie! Już wkrótce opublikujemy fotografie wszystkich Laureatów!