Świąteczna akcja dziennika „Fakt” po raz kolejny z udziałem Zarządu Transportu Miejskiego

Coroczną tradycją jest Świąteczna Akcja pomocowa trójmiejskiego oddziału dziennika „Fakt”, mająca na celu przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących wsparcia. To piękny gest bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Biorą w niej udział Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wraz ze swoimi zastępcami oraz urzędnicy Urzędu Miejskiego, radni miejscy i dyrektorzy jednostek budżetowych oraz spółek miejskich. Od kilku lat w akcji uczestniczy również Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, którego Dyrektor, Jerzy Dobaczewski, osobiście kupuje i wręcza prezenty potrzebującym.

- Wokół nas jest wiele potrzebujących osób, które często wstydzą się prosić o pomoc – mówi Jerzy Dobaczewski. – Święta to doskonała okazja do tego, by nie tylko dać tym osobom choć część tego, o czym marzą, sprawiając im radość, ale i okazać serdeczność, zrozumienie, empatię, o co czasem jest trudno w obecnych czasach – dodaje.

W tym roku Dyrektor Jerzy Dobaczewski wraz z małżonką Barbarą ufundowali świąteczna paczkę dla jednej z mieszkanek Gdańska. Trafiły do niej m.in. komplet pościeli, chemia gospodarcza, żywność i artykuły AGD. Wszystko to sprawiło obdarowanej ogromną radość. Zapraszamy do fotoreportażu z Akcji Świątecznej na stronie internetowej dziennika „Fakt” oraz do galerii zdjęć.

Dziennik Fakt – link do tekstu https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/swiateczna-akcja-faktu-potrzebujacy-dostali-prezenty/04e1ch2

Dziennik Fakt – link do fotoreportażu https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/swiateczna-akcja-faktu-potrzebujacy-dostali-prezenty/xkrctlc