Transport publiczny a pandemia- ankieta dla mieszkańców

Badania na temat transportu publicznego w czasie pandemii prowadzone są na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
pojazdy zima1.JPG
fot. W. Siółkowski

Na ile bezpieczne jest w trakcie pandemii koronawirusa poruszanie się po mieście: pieszo, rowerem, transportem publicznym, samochodem, taksówką, samochodem „na minuty”, w skali od 1 do 10.  To tylko jedno z pytań ankiety przygotowanej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.  Jak czytamy na profilu facebookowym Wydziału, „w okresie, w którym żyjemy szczególnie ważna jest wiedza w zakresie codziennego funkcjonowania miasta. Dlatego w ramach prac naukowych prowadzone jest badanie dotyczące transportu publicznego w pandemii”. Nadzorujący badanie dr Tomasz Czuba z Katedry Biznesu Międzynarodowego, Zakładu Strategii Marketingowych wyjaśnia, że ankieta dotyczy transportu publicznego w pandemii na obszarze szeroko pojętej Metropolii.

Przykładowe pytania:

  • Jak często przed pandemią korzystał/a Pan/i z transportu publicznego?
  • Czy po ustaniu pandemii planuje Pani/Pan korzystać z transportu publicznego? 
  • Proszę ocenić, na ile bezpieczne jest w trakcie pandemii koronawirusa poruszanie się po mieście. Oceny proszę dokonać w każdej kategorii niezależnie od korzystania z ocenianego sposobu poruszania się po mieście. Oceny proszę dokonać na od 1 do 10, gdzie 1 oznacza bardzo niebezpiecznie, a 10 bardzo bezpiecznie.

Warto poświęcić czas na wypełnienie ankiety, bo zajmie to nam około 7 minut. Zapis odpowiedzi na pytania nie zawiera żadnych informacji identyfikujących, chyba że takie informacje zostały wprowadzone w odpowiedzi na któreś pytanie ankiety. Wyniki badań będą opublikowane na przełomie lutego i marca w trójmiejskiej prasie, a także na naszej stronie.

Link do ankiety TUTAJ