Wybrano najpiękniejsze zdjęcia w konkursie fotograficznym Mój Gdańsk 2021

Dodano: 01.12.2021 r.
Zdjęcie zatytułowane „Linią numer 8”, przedstawiające gdańszczan w tramwaju, jest jednym z nagrodzonych w konkursie fotograficznym Mój Gdańsk 2021. Zwyciężyło w kategorii „Gdańszczanie”.
gdanszczanie_1_miejsce_jakub_steinborn_linia_numer_8 (1)
Fot. Jakub Steinborn

Autorem fotografii jest Jakub Steinborn. W nagrodę otrzyma 2500 zł. Zwycięskie zdjęcia wybrane zostały przez Muzeum Gdańska.

- Wśród licznych zdjęć wykonanych przeze mnie w tym roku, to wydaje mi się wyjątkowe. Przede wszystkim ze względu na uchwycony dualizm świata za szybami tramwaju. Po lewej stronie wirtualny z ludźmi, których pochłonęły smartfony, a po prawej pasażerowie patrzący na świat zewnętrzny - powiedział w rozmowie z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku Jakub Steinborn.

Przyznano w sumie 11 nagród i jedno wyróżnienie w czterech kategoriach konkursowych („Kultura” „Gdańszczanie”, „Wydarzenia z życia miasta”, „Gdańsk nieznany”). Od marca do końca października gdańszczanki i gdańszczanie, a także osoby z całej Polski przesłali prawie 400 zdjęć. Była to druga edycja konkursu Mój Gdańsk. Pula nagród wyniosła 20 tys. złotych. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane w przyszłym roku w ramach mini-wystawy czasowej. Więcej o wystawie CZYTAJ TU

Oprac. D.Szajda