Zakończyła się akcja bezpłatnych dowozów na szczepienia

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 04.04.2022 r.
Prawie 1700 dowozów  do punktów szczepień zrealizowało Miasto Gdańsk do końca marca 2022 r. dla osób z niepełnosprawnościami oraz mających problem z samodzielnym dotarciem.
szczepienia1

Od 25 stycznia 2021 r. zgodnie z zaleceniem wojewody, osoby te mogły liczyć na zorganizowany przez miasto bezpłatny dowóz do punktu szczepień przeciw Covid-19. Decyzją wojewody akcja została zakończona 31 marca 2022 r.

Był to nie tylko dowóz, ale też usługa asystencka, czyli m. in. pomoc przy wyjściu z domu i dotarciu do samochodu. W dowozach pomagali strażacy. Z usługi skorzystały osoby mające nawet ponad 100 lat.  Do obsługi skierowano specjalne mikrobusy przystosowane do przewozów osób niepełnosprawnych. 

Projekt w ramach akcji Gdańsk Pomaga, realizowany był przez Miasto Gdańsk, Fundację Gdańską oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Sfinansowano go ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu „SZCZEPIMY SIĘ” Narodowego Programu Szczepień realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

szczepienia