Zapraszamy na edukacyjny piknik komunikacyjny na pętli w Brzeźnie

Dodano: 10.09.2024 r.
Miasto Gdańsk i Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku serdecznie zapraszają w sobotę 21 września na edukacyjny piknik rodzinny w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2024 (16-22.09.2024 r.). Tym razem spotykamy się na pętli w Brzeźnie.
bez masek

Tegorocznym motywem przewodnim kampanii jest współdzielenie przestrzeni publicznej, a komunikacyjnym zawołaniem hasło: „Przesiadaj się i jedź!”.

W czasie pikniku będziemy popularyzować komunikację publiczną, aktywność rowerową i pieszą oraz ekologiczny i zdrowy tryb życia. Tradycyjnie będziemy też zachęcać mieszkańców do udziału w Dniu bez Samochodu 22.09.2024 r.

Impreza potrwa od godz. 11:00 do 15:00 przy pętli tramwajowej w Brzeźnie (na końcu al. Hallera).

Na uczestników czeka wiele atrakcji: bezpłatne przejażdżki po Brzeźnie zabytkowymi tramwajami specjalną linią P2, przejazdy autobusem wodorowym oraz zabytkowym Ikarusem 260 na trasie specjalnej linii P1 Brzeźno – Śródmieście – Brzeźno. Dla pasażerów mamy pamiątkowe bilety. Będzie można również zwiedzać tramwaj Tw269 „Ring" z 1930 roku oraz elektryczny minibus Karsan E-jest Electric.

Na pikniku oczywiście nie może zabraknąć różnych warsztatów, konkursów i zabaw dla dzieci. Będziemy także przerabiać stare, bezużyteczne przedmioty na inne przydatne. W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z działaniem systemu FALA, policjanci przypomną jak dbać o własne bezpieczeństwo, ratownicy medyczni nauczą pierwszej pomocy, a strażacy pokażą działanie wozu ratowniczo – gaśniczego.

Podczas wspólnej zabawy można również pomagać innym. Wolontariusze z fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom zbierać będą datki dla podopiecznych.

Nie zostawimy Was głodnymi. Będzie grochówka, a dla dzieci popcorn, wata cukrowa i krówki.

Partnerami pikniku są: Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, InnoBaltica, Velo-city 2025, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Straż Miejska w Gdańsku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Gazeta Wyborcza i Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom.

W sobotę 21 września wraz z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej, Gdańskimi Autobusami i Tramwajami oraz Zarządem Komunikacji Miejskiej w Gdyni, jak co roku zapraszamy także na przejażdżki bezpłatną linią autobusową 101 na trasie Gdańsk Śródmieście SKM – Gdynia Dworzec Główny PKP będącej częścią historycznej trasy (Gdańsk Urząd Wojewódzki – Gdynia Dworzec Główny PKP). 

Rozkład jazdy linii 101

W niedzielę 22 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia będzie bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca.

 

 

 

Regulamin pikniku z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności 

pod hasłem „Przesiadaj się i jedź” 

w Brzeźnie na pętli tramwajowej  

21 września 2024 r. w godz. 11:00 - 15:00 

 

 §1

Postanowienia ogólne 

 

1.Niniejszy regulamin został opracowany na podstawie przepisów:

Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1160 ze zm.).  

2. Regulamin dotyczy wszystkich osób, które w czasie trwania imprezy będą przebywać na terenie, na którym odbywa się piknik.

3. Każdy uczestnik pikniku ma obowiązek stosować się do postanowień niniejszego regulaminu, decydując się na wzięcie udziału w pikniku uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.

4. Celem regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa poprzez określenie zasad zachowania się osób obecnych na pikniku i korzystania przez nie z terenu, na którym odbywa się impreza, a także ze znajdujących na nim urządzeń.

5. Osobą odpowiedzialną za piknik jest Organizator. 

6. Organizatorami pikniku są: Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

§2

Zasady porządkowe obowiązujące podczas festynu  

 

1. Piknik macharakterotwarty.Prawowstępumakażdyzainteresowanyudziałem w imprezie.

2. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

3. Osoby małoletnie uczestniczą w pikniku pod opieką prawnych opiekunów oraz na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.

4. Uczestnicy pikniku oraz wszystkie osoby, które znajdują się na terenie imprezy, mają obowiązek zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób obecnych na tej imprezie.

5. Uczestnicy pikniku oraz wszystkie osoby, które znajdują się na terenie imprezy, muszą stosować się do zaleceń przedstawicieli organizatora, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku.

6. Zakazuje się:

a) niszczenia oznaczeń i tablic informacyjnych, nośników reklamowych, urządzeń i sprzętu znajdującego się na terenie imprezy,

b) jakiegokolwiek działania mogącego stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie imprezy, a w szczególności rzucania jakichkolwiek przedmiotów,

c) niszczenia trawników, krzewów i drzew znajdujących się na terenie imprezy

d) wnoszenia i posiadania w trakcie pikniku: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, środków odurzających lub substancji psychotropowych, ostrych przedmiotów itp.

e) wprowadzania zwierząt.

7. Uczestnicy pikniku mają prawo do korzystania z wyznaczonych pomieszczeń sanitarnych i są zobowiązani korzystać znich wyłączniezgodniezichprzeznaczeniem.Obowiązuje w nich zakaz palenia.

8. Przedstawiciele organizatora są uprawnieni do wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publicznylubzachowującymsięniezgodniezregulaminem, a w przypadku niewykonania tych poleceń, wezwania ich do opuszczenia imprezy.

9. Przedstawiciele firmy ochroniarskiej są uprawnieni do reagowania na wszelkiego typu akty wandalizmu i agresywne zachowania uczestników.

10. Punkt pomocy medycznej na wypadek konieczności udzielenia nagłej pomocy znajduje się na terenie przeznaczonym na piknik – karetka pogotowia z ratownikami medycznymi.

11. W przypadku zauważenia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia należy powiadomić organizatora oraz osoby bezpośrednio zagrożone i jak najszybciej opuścić miejsce zagrożenia. Organizator pikniku zobowiązany jest do bezzwłocznego powiadomienia odpowiednich służb ratowniczych i równoczesnego rozpoczęcia akcji ratowniczo-gaśniczej lub ewakuacji. Do czasu przybycia służb ratowniczych kierownictwo nad akcją obejmuje osoba odpowiedzialna za piknik.

12. Organizator utrwala przebieg pikniku dla celów dokumentacji, promocji lub reklamy imprezy organizatora oraz sponsorów w przyszłych latach. Wizerunek osób przebywających na terenie imprezy może zostać utrwalony w strefie oznaczonej jako „strefa fotografowania”, a zdjęcia zrobione w tak oznaczonym obszarze będą rozpowszechniane dla celów dokumentacyjnych,sprawozdawczych,reklamowychorazpromocyjnych. Uczestnicząc w pikniku przebywając w „strefie fotografowania” uczestnikwyrażazgodęnautrwalanie i przetwarzanie jego wizerunku. 

13. Status partnera organizatora pikniku przyznaje wyłącznie organizator.

14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki działania siły wyższej. Za siłę wyższą uznaje się zdarzenie będące poza kontrolą organizatora, które powoduje, że wykonanie zobowiązań jest niemożliwe lub może być uznane za niemożliwe ze względu na występujące okoliczności. Siłę wyższą stanowią w szczególności: warunki atmosferyczne, awarie lub zakłócenia pracy urządzeń dostarczających energię elektryczną, ciepło, światło, stan zagrożenia epidemiologicznego itp.

15. Niniejszy regulamin jest dostępny na stronie internetowej organizatorów gda.pl oraz w punkcie informacyjnym ZTM w Gdańsku na terenie imprezy.

Kwestujący wolontariusze z Hospicjum eMOCja są odpowiedzialni materialnie za swoje zbiórki przed opiekunem, za bezpieczeństwo wolontariuszy odpowiedzialny jest dorosły opiekun przebywający na pikniku.

17. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie stosuje się przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w tym wszczególnościKodeksucywilnegoorazustawyo bezpieczeństwie imprez masowych.

18. Regulamin obowiązuje w dniu 21.09.2024