Zapraszamy na sobotni festyn komunikacyjny na pętli „Ujeścisko”

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 14.09.2022 r.
Klasyka obok nowoczesności, edukacja połączona z dobrą zabawą - taki właśnie będzie nasz najbliższy festyn. Wśród atrakcji: zabytkowe tramwaje z floty GAiT (Bergmann, 105N, 102Na), pantograf typu wiedeńskiego, quizy komunikacyjne z nagrodami oraz przejażdżki elektrycznymi rowerami i hulajnogami.
strona banner
 

Miasto Gdańsk i Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zapraszają w sobotę 17 września w godz. 10:00 – 15:00 na pętlę „Ujeścisko”.  Impreza pod hasłem „Przesiadaj się i jedź” jest organizowana w ramach  Europejskiego Tygodnia Mobilności trwającego od 16 do 22 września. Na miejscu będzie można m. in. wyrobić lub przedłużyć Gdańską Kartę Mieszkańca oraz sprawdzić swój rower pod kątem technicznym. Będą także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach z iluzjonistą, pomalować buzie, zapozować do zdjęć z klaunem, a także dużymi maskotkami, zobaczyć jak w środku wygląda wóz strażacki i policyjny radiowóz. Zapewniamy: balony, kolorowanki, watę cukrową, popcorn oraz firmowe krówki ZTM. Rozmowy o bezpieczeństwie poprowadzą: pracownicy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku i policjanci z Wydziału Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Pojawi się również Straż Miejska. Będzie można zobaczyć jak wygląda najnowszy nabytek Gdańskich Autobusów i Tramwajów – minibus Karsan Jest Electric, który od niedawna jeździ po ulicach Starego i Głównego Miasta. Odwiedzą nas również anioły z Hospicjum Pomorze Dzieciom. Swoje występy na scenie zaprezentują dzieci i młodzież z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola MegaMocni Jasień oraz ze Szkoły Podstawowej nr 85.

Do wygrania podczas sobotniego festynu: 50 voucherów z 10 % zniżką na zakup roweru elektrycznego, vouchery na bezpłatne przejazdy hulajnogami elektrycznymi, 10 podwójnych zaproszeń do kina Helios, lekcja jazdy na motocyklu, vouchery na mecze Lechii Gdańsk, a także 6 voucherów na semestralne bilety (o wartości 259 złotych każdy) ufundowanych przez skruszonego gapowicza.

Na naszym festynie nikt nie będzie głodny. Zapewniamy: grochówkę, bigos, fasolkę po bretońsku, wiejski chleb, owoce oraz kawę i herbatę. 

plakat na festyn 2022
 

regulamin-festynu-rodzinnego ETZT 2022(116.34 KB)

Także w sobotę 17 września wraz z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej, Gdańskimi Autobusami i Tramwajami oraz Zarządem Komunikacji Miejskiej w Gdyni zapraszamy na przejażdżki bezpłatną linią autobusową 101 na trasie Gdańsk Śródmieście SKM – Gdynia Dworzec Główny PKP będącej częścią historycznej trasy (Gdańsk Urząd Wojewódzki – Gdynia Dworzec Główny PKP). Autobusy kursować będą w godz. 10:00 – 19:30, co pół godziny. MZKZG przygotował również terenową grę miejską promującą korzystanie z komunikacji miejskiej. Udział w zabawie wiązać się będzie z koniecznością przemieszczania się wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta. Będzie to doskonała okazja do skorzystania z linii 101.

Rozkład jazdy linii 101

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EUROPEJSKIM TYGODNIU ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU