Jerzy Dobaczewski nie żyje

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 18.03.2021 r.
Były dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku zmarł w wieku 62 lat.
JD1

Naszą firmą kierował 10 lat, od 2009 do 2019 roku. Z komunikacją był związany od ponad 40 lat, praktycznie całe swoje zawodowe życie. „Był oddany pracownikom i firmie. Przede wszystkim był dobrym, życzliwym człowiekiem, wspaniałym dyrektorem.  Otwartym na potrzeby innych, pogodnym i obdarzonym wielkim poczuciem humoru. Zawsze można było do niego przyjść z każdym problemem. Drzwi do gabinetu miał otwarte”- wspominają pracownicy.

JD2

Jerzy Dobaczewski rozpoczął swoją przygodę z gdańskim transportem publicznym w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. na stanowisku Dyspozytora Ruchu. Następnie awansował na Kierownika Stacji Ruchu. Do pracy w Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku przyszedł w 2009 r. W maju tego samego roku został Dyrektorem Naczelnym. Stworzył między innymi Centralę Ruchu ZTM w Gdańsku. Za jego rządów uruchomiony został też System Informacji Pasażerskiej, rozwinięta została sieć biletomatów, wprowadzono system sprzedaży biletów elektronicznych przez Internet i telefon, znacząco wzrosła liczba pasażerów. Dyrektor Dobaczewski był jednym z organizatorów komunikacji miejskiej podczas EURO 2012 w Gdańsku oraz w trakcie Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018. Brał aktywny udział w pracach wdrożeniowych dotyczących Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR. Uczestniczył w pracach Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Z okazji 10 rocznicy powstania ZTM w Gdańsku w maju 2015 r. Jerzy Dobaczewski został odznaczony medalem Prezydenta Miasta Gdańska. Odebrał go z rąk Pawła Adamowicza. Otrzymał także odznakę „Zasłużony dla komunikacji miejskiej” od Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

JD3

Jerzy Dobaczewski przegrał walkę z koronawirusem. 29 marca skończyłby 62 lata.  Rodzinie Pana Jerzego składamy najszczersze kondolencje.