Mamy nowego szefa

Dodano: 15.11.2023 r.
Po dwudziestu sześciu latach pracy służbę w gdańskiej komunikacji miejskiej zakończył Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Zgodnie z decyzją prezydent Gdańska jego obowiązki przejmie Wojciech Siółkowski, dotychczasowy zastępca dyrektora ZTM ds. operacyjnych.
mianowanie WS (D.Paszliński) 1

 O swojej decyzji Sebastian Zomkowski poinformował władze miasta 10 listopada. 

- Wystąpiłem z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. To wyłącznie moja decyzja, do której przygotowywałem przełożonych i najbliższych współpracowników od dłuższego czasu. Po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej pora na zmiany i realizację planów, na które do tej pory nigdy nie miałem czasu. Stanowisko dyrektora nie pozwala na prowadzenie działalności gospodarczej, co wynika z przepisów prawa.  

O zmianach poinformowała załogę ZTM osobiście prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która w środę, 15 listopada odwiedziła naszą siedzibę przy ul. Na Stoku.

 - Przychodzi taki moment, że zmiany w życiu są czymś naturalnym. Zmiana jest także okazją do podziękowań. Swoją misję, po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej, kończy Pan dyrektor Sebastian Zomkowski, któremu bardzo dziękuję. Życzę realizacji planów, zamierzeń i pamiętaj, że będziemy trzymać za Ciebie kciuki. Zatroszcz się o siebie, o nasze miasto z innej perspektywy i nie zapominaj, że to jest też Twoje miejsce na ziemi – mówiła Aleksandra Dulkiewicz. - Podjęłam również decyzję o powołaniu na stanowisko pełniącego obowiązki, pana Wojciecha Siółkowskiego, a Was proszę o wsparcie. Chciałabym żebyście wspierali pana dyrektora. Bardzo ważny odcinek odpowiedzialności na waszych barkach, bo to Wy organizujecie tę komunikację – dodała prezydent. 

mianowanie WS (D.Paszliński) 2

Dotychczasowemu szefowi gdańskiej komunikacji dziękował także Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska. - Chciałem podziękować Panu dyrektorowi Sebastianowi za ostatnie 5 lat, kiedy w mojej odpowiedzialności jest komunikacja miejska, ale również za wcześniejsze lata, kiedy jeszcze jako Radny Miasta Gdańska mogłem liczyć na bardzo duże wsparcie – mówił Piotr Borawski. 

Nowo mianowany dyrektor ZTM dziękował za zaufanie władz miasta. - Chciałem podziękować Pani prezydent i Panu prezydentowi za zaufanie oraz dyrektorowi Sebastianowi, za to że dał mi szansę pracować w tym zespole. Mam świadomość odpowiedzialności i wykonania tego ważnego zadania. Jednak to co daje wiatr w żagle i napawa optymizmem to fakt, że tu jest bardzo fajny, zgrany, profesjonalny i kompetentny zespół, dlatego wierzę, że ta misja może się udać. 

 mianowanie WS (D.Paszliński)

Wojciech Siółkowski od prawie 10 lat pracuje na rzecz miasta, od 2019 roku w ZTM w Gdańsku na stanowisku zastępcy dyrektora ds. operacyjnych. 

Sebastianie dziękujemy za wszystko, Wojtku gratulujemy! 

mianowanie WS (J. Hoły) 5.JPG

fot. D.Paszliński/gdansk.pl i J.Hoły/ztm

oprac. D.Szajda