Od poniedziałku, 01.06.2020 r., więcej pasażerów w autobusach i tramwajach

Autor: Zygmunt Gołąb
Dodano: 30.05.2020 r.
Od poniedziałku, 01.06.2020 r., więcej pasażerów będzie mogło jednocześnie skorzystać z autobusów i tramwajów. Wejdą w życie nowe rządowe limity przewozu osób w komunikacji miejskiej.
limity - grafika_01.06.2020
ZTM w Gdańsku

Zgodnie z nowymi wytycznymi, maksymalna liczba osób w pojeździe może wynieść 50% ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących, przy czym zajęta może być jedynie połowa miejsc siedzących. W związku z tym nadal będzie obowiązywał zakaz zajmowania oznaczonych miejsc siedzących. Na przykład: jeśli w danym pojeździe komunikacji miejskiej jest 40 miejsc siedzących i 100 stojących (czyli w sumie 140), to jednocześnie może nim jechać 70 osób. Zajętych może być połowa miejsc siedzących, czyli 20.

Uwaga!

  • Prosimy pasażerów o zachowanie bezpiecznej odległości od współpasażerów,
  • przypominamy również  o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską,
  • przypominamy również, że zgodnie z pozytywną opinią Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej zarekomendował sprzedaż biletów/karnetów w pojazdach wszystkich organizatorów komunikacji miejskiej w gminach, wchodzących w skład MZKZG. Oznacza to, że od najbliższego poniedziałku, 01.06.2020 r., w gdańskich autobusach i tramwajach będzie można nabywać karnety na przejazdy (więcej czytaj tu).