Pola Nadziei na Pomorzu – wspomagamy hospicja

Autor: Dagmara Szajda
Dodano: 16.04.2021 r.
Pola Nadziei na Pomorzu – coroczna akcja na rzecz hospicjów trwać będzie od poniedziałku do niedzieli (19–25.04.2021 r.). Włączy się do niej także Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Anioł przycięty 1
fot. eMOCja

Już od kilku lat wspieramy działalność  Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom (więcej o Fundacji czytaj TUTAJ). W wielkiej kweście może wziąć udział każdy.  Zbiórka na stronie polanadzieinapomorzu.pl i na Facebooku rozpocznie się już w niedzielę 18.04.2021 r. (o zbiórce czytaj TUTAJ). Skarbonki Pól Nadziei ustawione będą też w wybranych sklepach, parafiach i firmach, także w siedzibie ZTM w Gdańsku. W dniach 23-25.04.2021 można będzie dołączyć do marszobiegu pod hasłem „Żonkilowa droga”, a na zakończenie tegorocznej akcji w niedzielę 25.04.2021 r. odbędzie się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu 2021 r. 

Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na opiekę paliatywną pacjentów hospicjów. W trudnym okresie pandemii, placówki te nie ustają w wysiłkach, aby zapewnić podopiecznym troskliwą opiekę, zmniejszać uporczywe objawy choroby, podnieść jakość życia w każdym dniu nieuleczalnie chorego pacjenta. By towarzyszyć do ostatniego oddechu. Organizatorzy akcji będą wdzięczni za każdy, najmniejszy gest serca.

pola nadziei 2021

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku już od kilku lat wspiera pomorskie hospicja. Zaprzyjaźniliśmy się też z Holistycznym Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja.  Mogą do niego przyjść osoby, które walczą z nieuleczalną chorobą i te, które straciły kogoś bliskiego. Fundamentem eMOCji jest hospicjum Pomorze Dzieciom. Wystawiane na facebookowych aukcjach na „bazarku u Anioła” gadżety firmowe ZTM cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu udało nam się wesprzeć Fundację niemałą sumką pieniędzy. Zawsze chętnie dołączamy też do innych akcji, jak na przykład "Anioły w komunikacji miejskiej". Nasi pracownicy wzięli udział między innymi w zbiórce pieniędzy dla chorego Antosia. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.