Przedłuż swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami

Autor: Michał Brandt
Dodano: 02.09.2021 r.
Jeśli chcesz, by Twoje dziecko korzystało z pakietu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Gdańsku, między 1 a 30 września należy przedstawić zaktualizowaną legitymację szkolną dziecka, tzn. legitymację, z pieczątką ważności do 30 września 2022, a także aktualne zdjęcie dziecka, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego.
Przedłuż dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami
Przedłuż dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami
fot. Dominik Paszliński

Przypominamy, że przywilej korzystania z bezpłatnej komunikacji w Gdańsku przysługuje uczniom do 24. roku życia.

Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO nie przysługują dzieciom i młodzieży w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca, dlatego jeśli rodzic nie planuje zakupu płatnego biletu okresowego swojemu dziecku, nie ma konieczności, by wymieniać Kartę Mieszkańca dziecka na wersję ze zdjęciem.

Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny?

1. Zaloguj się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl.
UWAGA! Karta Mieszkańca dziecka musi być aktywna, dlatego zanim dodasz pakiet bezpłatnych przejazdów 2021/2022, pamiętaj o dodaniu pakietu mieszkańca 2021.
2. W zakładce Karty i Pakiety kliknij w prostokąt z imieniem osoby, której chcesz przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów.
3. Kliknij w przycisk + Dodaj nowe pakiety.
4. Wybierz:a) dzieci między 4. a 6. rokiem życia:

  1. dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów - pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka,
  2. dzieci 7-letnie: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów i wybierz, do jakiej placówki uczęszcza dziecko (przedszkole/zerówka lub szkoła),
    - jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z placówki, do której dziecko uczęszcza lub skan pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z informacją, do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz odręcznym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego,
    - jeśli dziecko uczęszcza do szkoły, należy przesłać skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2022). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.
  3. dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów, w polu "Wybierz uprawnienie" zaznacz "Uczeń 2021/2022" i prześlij skan lub zdjęcie dwóch stron uaktualnionej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2022). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

Następnie możesz zostać poproszony o wgranie aktualnego zdjęcia dziecka, zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego. Pamiętaj, że jeśli dodane zdjęcie nie umożliwia weryfikacji, ryzykujesz mandat.

Wniosek o Kartę Mieszkańca, w tym pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży, można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00). Prosimy o zabranie ze sobą uaktualnionej legitymacji szkolnej (z pieczątką ważności do 30 września 2022) oraz zdjęcia zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego.

Uwaga! Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 - 17:00 od poniedziałku do piątku).

Czytaj również: